Prawdziwy atak hakerski na stronę rosyjskiego wywiadu SWR (Film)

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda prawdziwy atak hakerski?

Spieszymy z odpowiedzią na filmie, na którym przedstawiamy prawdziwy mini atak hakerski na stronę rosyjskiego wywiadu zagranicznego SWR metodą slowloris. Strona jest tak ,,dobrze zabezpieczona” iż nie posiada nawet certyfikatu SSL.

Miłego oglądania

Jak widać, ,,nowoczesne technologie” i ,,siła militarna Rosji” to jedno wielkie propagandowe oszustwo. SWR jako wywiad zagraniczny jest podobno najbardziej ,,elitarną” służbą specjalną w Rosji – pozostawiamy to bez komentarza.

Objaśnienie metody ,,slowloris”

Slowloris otwiera wiele połączeń do serwera docelowego i pozostawia je otwarte tak długo, jak to możliwe. Odbywa się to przez otwarcie połączeń do serwera docelowego i wysłanie częściowego żądania, ale nie kończenie go. Z powodu cyklicznego powtarzania tej czynności serwer może osiągnąć maksymalną liczbę równoczesnych połączeń i odrzucać dodatkowe próby połączenia od innych klientów.

Więcej na temat sposobu działania metody objaśnia w swoim filmie dr Mike Pound z Uniwersytetu Nottingham (wymagana podstawowa znajomość języka angielskiego):

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Firefox 105 dostępny. Mozilla ulepszyła przeglądarkę w Windows i Linuksie

Firefox 105 to najnowsze wydanie popularnej przeglądarki internetowej Mozilli. Nowa wersja aplikacji wprowadza różne udoskonalenia i nowości, w tym poprawioną obsługę pamięci w systemach Windows i Linux. Firefox 105 dla okienek Microsoftu dodaje także nowy gest nawigacji oparty na dwóch palcach.

Oprogramowanie

Windows 11 22H2 oficjalnie wydany. Oto najważniejsze nowości

Windows 11 został zaktualizowany do wersji 22H2. To pierwsza “duża” i zarazem jedyna tego typu aktualizacja przewidziana na 2022 rok. Jedenastka jest już z nami od roku, a teraz dzięki aktualizacji została dodatkowo odświeżona i poprawiona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.