Prawdziwy atak hakerski na stronę rosyjskiego wywiadu SWR (Film)

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda prawdziwy atak hakerski?

Spieszymy z odpowiedzią na filmie, na którym przedstawiamy prawdziwy mini atak hakerski na stronę rosyjskiego wywiadu zagranicznego SWR metodą slowloris. Strona jest tak ,,dobrze zabezpieczona” iż nie posiada nawet certyfikatu SSL.

Miłego oglądania

Jak widać, ,,nowoczesne technologie” i ,,siła militarna Rosji” to jedno wielkie propagandowe oszustwo. SWR jako wywiad zagraniczny jest podobno najbardziej ,,elitarną” służbą specjalną w Rosji – pozostawiamy to bez komentarza.

Objaśnienie metody ,,slowloris”

Slowloris otwiera wiele połączeń do serwera docelowego i pozostawia je otwarte tak długo, jak to możliwe. Odbywa się to przez otwarcie połączeń do serwera docelowego i wysłanie częściowego żądania, ale nie kończenie go. Z powodu cyklicznego powtarzania tej czynności serwer może osiągnąć maksymalną liczbę równoczesnych połączeń i odrzucać dodatkowe próby połączenia od innych klientów.

Więcej na temat sposobu działania metody objaśnia w swoim filmie dr Mike Pound z Uniwersytetu Nottingham (wymagana podstawowa znajomość języka angielskiego):

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Militaria

Wyrzutnie rakietowe HIMARS już w Ukrainie. Zobacz je w akcji!

Jak poinformował ukraiński rząd, pierwsze systemy artylerii rakietowej HIMARS są już w rękach ukraińskich żołnierzy. Broń trafiła tam w ramach pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych i w sieci pojawiło się już nagranie rzekomo prezentujące je w akcji.

Mobilne

Aplikacje, które pomogą uniknąć mandatu podczas wakacji. Poznaj je!

Zbliżające się wakacje wiążą się z wyjazdami, a wiele osób decyduje się na podróż własnym autem. Warto jednak mieć na uwadzę, że rok 2022 stoi pod znakiem podwyżek i dotyczy to również kar za przekroczenie prędkości na polskich drogach. O “mandatach grozy” z pewnością usłyszymy tego lata wielokrotnie, a dzięki tym aplikacjom kierowcy z wyprzedzeniem dostaną informację o najbliższych fotoradarach.

Oprogramowanie

W jakim stopniu przeglądarki są dziś zgodne ze standardem HTML?

Dyskusje na temat zgodności przeglądarek z HTML5 całkowicie ucichły. Wróciliśmy do sytuacji sprzed dwóch dekad, gdy rozpatrywano jedynie zgodność stron z przeglądarką, a nie standardem. Czyżby wszyscy byli już zgodni z HTML5?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.