Wyciekła wydajność Intel Core i7-12700H. Ryzen 5900HX może się schować.

W serwisie Notebookcheck pojawiły się nowe informacje na temat możliwości jednego z nadchodzących wielkimi krokami na rynek mobilnego procesora Intel Alder Lake-P. Wedle oczekiwań te zadebiutują na targach CES 2022 na początku stycznia razem z 65-watowymi modelami Alder Lake-S, jak również jeszcze bardziej energooszczędnych Alder Lake-M. Zanim to jednak nastąpi, rzućmy okiem na wydajność Intel Core i7-12700H, czyli jednego z trzech ciekawych układów.

Zamieszanie z Alder Lake-P, czyli trzy procesory o tej samej liczbie rdzeni i wątków

Zanim przejdziemy do wyników Core i7-12700H w teście Cinebench R20 i R23, zajmijmy się rozwianiem wątpliwości co do pozycjonowania tego procesora na tle Core i7-12800H i Core i9-12900HK. Cała trójka posiada dokładnie tę samą konfigurację rdzeni oraz wątków, ale prezentuje sobą odmienne poziomy na rynku (widać to zwłaszcza pod kątem i9). Rynek mobilny w wykonaniu Intela rządzi się oczywiście własnymi prawami i ten przykład jest tego świetnym przykładem.

Całe trio ma do zaoferowania łącznie 14 rdzeni, z czego sześć z nich obsługuje wielowątkowość, bo są to rdzenie Performance na bazie architektury Golden Cove, a osiem pozostałych (Efficiency oparte na Gracemont) ma do zaoferowania tylko „po jednym wątku”. To daje łącznie 20 wątków. Jak więc Intel podzieli te układy i uzasadni różnice cenowe? Okazuje się, że po prostu poziomem TDP i zegarami, bo ponad 45-watowy Core i9-12900HK jest taktowany kolejno 2,9 i 5 GHz (bazowy/boost dla P-Cores), a omawiany dziś Core i7-12700K odpowiednio 2,7 i najpewniej 4,6 GHz (to jednak nie jest potwierdzone).

Wydajność Intel Core i7-12700H

Wedle serwisu Notebookcheck dane pochodzą z zamkniętych testów MSI i najpewniej dotyczą flagowego laptopa gamingowego firmy o nazwie GE76 Raider. W tym sprawdzianie możliwości Core i7-12700H procesor zdobył 689 punktów w jednowątkowym teście i 7158 punktów w teście wielowątkowym Cinbench R20. Z kolei wydajność Cinbench R23 opiewała na 18501 punktów z udziałem wielu wątków.

Powyższe zrzuty ekranu jasno wskazują, jak wydajność Intel Core i7-12700H prezentuje się na tle pozostałych procesorów, przewyższając nawet Threadrippera 1950X. Trudno się temu dziwić, patrząc na różnice w latach, ale tyczy się to również znacznie nowszego Ryzena 5900HX, względem którego ten procesor Intela jest o ~21% wydajniejszy w teście jednowątkowym i aż o 47% w teście wielowątkowym.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *