Sprzęt

Sprzęt

Standard Wi-Fi 7 oficjalnie zatwierdzony

Wi-Fi 7 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, który został oficjalnie zatwierdzony i jest gotowy do wdrożenia. Oficjalna specyfikacja tego standardu została ogłoszona na targach CES 2024, co oznacza, że producenci urządzeń mogą teraz rozpocząć proces certyfikacji swoich produktów.

Bezpieczeństwo

Duże zakłócenia sygnału GPS nad Polską

W Polsce nawigacja może nie działać prawidłowo, a według internautów zakłócenia sygnału GPS są ogromne. Odpowiedzialna za to nie jest jednak pogoda ani atak wrogiego mocarstwa. Z komunikatów przeznaczonych dla personelu lotniczego wynika, że jest to zdarzenie zaplanowane.

Bezpieczeństwo

Hakerzy wykorzystują technologię roamingu do śledzenia użytkowników

Według raportu Citizen Lab na Uniwersytecie w Toronto, hakerzy mają możliwość śledzenia ludzi na całym świecie poprzez wykorzystanie technologii roamingu w telefonach komórkowych. Istnieją luki w tej technologii, które umożliwiają lokalizowanie użytkowników na podstawie ich telefonów.

Sprzęt

Nowe produkty Apple: Czy warto było czekać?

Apple niedawno zaprezentowało swoje najnowsze produkty na październikowej konferencji, która odbyła się o godzinie 1:00 w nocy czasu polskiego. Głównymi gwiazdami były nowe komputery z procesorami Apple M3, w tym odświeżone modele MacBooków Pro i 24-calowe iMaci.

Bezpieczeństwo

OSINT, czyli biały wywiad. Jak pozyskuje się dane?

Wywiad kojarzy nam się z narzędziami niedostępnymi przeciętnym śmiertelnikom. Dla wielu z nas wywiad jest synonimem szpiegostwa i budzi skojarzenia z rządowymi agencjami wywiadowczymi. W rzeczywistości istnieje też gałąź jak najbardziej dostępna każdemu, to tzw. biały wywiad, który w cyfrowej, otaczającej nas rzeczywistości przekształcił się w tzw. OSINT. Co to jest? Jakich narzędzi się używa? Czy to w ogóle legalne? Do czego się wykorzystuje OSINT? Wiele pytań, warto zatem poznać odpowiedzi.

Bezpieczeństwo

GPU popularnych producentów podatne na atak GPU-zip kradnący piksele

Twórcy stron internetowych mają nowy powód, aby zbudować zabezpieczenia przed osadzaniem z różnych źródeł, ponieważ właśnie ujawniony exploit kompresji GPU może potencjalnie wykorzystywać ramki iframe między witrynami do kradzieży poufnych informacji. Użytkownicy powinni dokładnie rozważyć, jakie witryny odwiedzają po zalogowaniu się do podstawowych usług.

Sprzęt

Samsung szykuje dysk SSD o zawrotnej pojemności.

Podczas konferencji Flash Memory Summit 2023, Samsung podzielił się planami na temat rozwoju nośników SSD. Plany koreańskiego koncernu zakładają debiut dysku o pojemności 256 TB.

Sprzęt

Jaką kartę graficzną kupić? Polecane modele – sierpień 2023

Szukasz nowej karty graficznej i nie wiesz, co wybrać? W tym przewodniku podpowiemy, jaki sprzęt aktualnie najlepiej kupić i jakie produkty są optymalnym wyborem w danej półce cenowej. W naszym przeglądzie przyjrzymy się też trendom, które mogą mieć wpływ na sytuację na rynku w kolejnych miesiącach. Zapraszamy do lektury.

Sprzęt

Europa wyda fortunę, by stać się zagłębiem półprzewodników

Globalny kryzys na rynku półprzewodników solidnie potrząsnął Starym Kontynentem i chyba ostatecznie zdaliśmy sobie sprawę z kruchego systemu zależności od nielicznych i podatnych na zakłócenia rynków zewnętrznych. Skoro najwięcej uczymy się na porażkach, lekcja jaką wyciągają unijni urzędnicy brzmi następująco: trzeba stworzyć ramy prawne zachęcające do inwestowania spółek technologicznych w produkcję półprzewodników tu, na miejscu. Do zrobienia jest dużo, bo europejski udział w globalnych rynku mikrochipów na poziomie zaledwie 10 proc. stawia nas w fatalnym położeniu. Na szczęście na horyzoncie widać szansę na zmianę.