Inne

Inne

Intel wybuduje w Polsce wielką fabrykę

Intel wybuduje w Polsce Zakład Integracji i Testowania Półprzewodników. Obiekt powstanie w okolicy Wrocławia i pomoże zaspokoić zapotrzebowanie na układy scalone w Unii Europejskiej. Intel planuje stworzyć tym samym 2 tys. miejsc pracy. Inwestycja ma pochłonąć nawet 4,6 mld dolarów.

Inne

Zapowiedź cyfrowego euro. Europejczycy bez kont w banku?

Po 25 latach działalności Europejski Bank Centralny pochwalił się projektem cyfrowego euro. Nowa waluta ma mieć stabilną wartość i uniezależnić Europę od banków oraz pozaeuropejskich systemów płatniczych.

Inne

Twój e-PIT – jak łatwo rozliczyć podatek przez internet?

Jak rozliczyć podatek przez internet przy użyciu usługi Twój e-PIT? Jak zalogować się do e-Urzędu Skarbowego i uzyskać podgląd naszej wstępnie wypełnionej deklaracji podatkowej? Jeśli zastanawiasz się jak tego dokonać, zapraszamy do lektury poradnika, w którym krok po kroku omawiamy kluczowe funkcje e-PIT-u.

Inne

Oto mapa, która pokaże najsławniejszych ludzi z Twojej okolicy

Jeden z deweloperów tworzących mapy w studio Mapbox stworzył specjalną wizualizację, która pozwala na sprawdzenie, kto w wybranym przez nas miejscu może cieszyć się największą sławą. W tym celu skorzystano z danych udostępnianych przez Wikipedię.

Inne

Sklep internetowy, a kwestia podatków

Sklep internetowy można prowadzić w ramach działalności nierejestrowanej oraz działalności gospodarczej. Działalność nierejestrowaną dla e-sklepu można wybrać, dopóki jego obroty nie przekraczają miesięcznie połowy minimalnego wynagrodzenia (w 2022 – 1505 zł). Jeśli kwota ta zostanie przekroczona, aby prowadzić sklep online, należy zarejestrować działalność gospodarczą. Sklep internetowy w ramach własnej działalności gospodarczej, można również prowadzić, jeśli przychody będą niższe niż wskazany wyżej limit. Porównaj kwestie podatkowe i księgowe, o jakich należy pamiętać zakładając sklep online – zarówno w formie działalności gospodarczej, jak i nierejestrowanej.

Inne

Tysiące kryptowalut upadnie. Tak prognozują analitycy

Spośród ponad 19 tysięcy istniejących kryptowalut, wiele ma zniknąć w najbliższych latach. Ma być to związane z ich zbyt dużą liczbą, która dezorientuje ewentualnych inwestorów, mających problem z podjęciem decyzji, w co najlepiej zainwestować swoje środki.