Google inwestuje miliardy w Polsce. W planach rozwój siedziby i pomoc uchodźcom

Google wzmacnia swoje zaangażowanie w Polsce, inwestując blisko 2,7 miliarda złotych w zakup i dalszy rozwój kompleksu biurowego The Warsaw HUB, w samym sercu stolicy. Firma ogłosiła również, że przeznaczy blisko 40 milionów złotych lokalnym organizacjom, które pomagają osobom uciekającym do Polski przed wojną w Ukrainie.

Pierwsze biuro Google powstało w Polsce ponad 15 lat temu. Składał się na nie jeden pokój mieszczący trzy osoby. Dziś gigant technologiczny zatrudnia w naszym kraju ponad 1000 osób. W ubiegłym roku firma otworzyła nowe biuro w Warszawie i uruchomiła region Google Cloud – pierwszą taką inwestycję nie tylko w naszym kraju, ale i w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Google zainwestowało teraz blisko 2,7 miliarda złotych w celu rozwoju warszawskiego kompleksu. Już teraz jest to największe biuro rozwijające technologie chmury obliczeniowej Google w Europie. Wraz z tą nową inwestycją firma chce zapewnić przestrzeń do pracy dla 2500 pracowników, z potencjałem na dalszy jej rozwój w miarę potrzeb.

Google wspiera uchodźców z Ukrainy

„Nasze działania w Polsce nie ograniczają się tylko do wspierania rozwoju gospodarki cyfrowej. Obecnie koncentrujemy się przede wszystkim na pomaganiu tym, którzy potrzebują tego najbardziej” – wskazuje Magdalena Kotlarczyk, Dyrektorka Google Polska.

W ubiegłym tygodniu Google ogłosiło, że przeznaczy blisko 40 milionów złotych lokalnym organizacjom, które pomagają osobom uciekającym do Polski przed wojną w Ukrainie. Środki zostaną przeznaczone na bezpośrednią pomoc humanitarną i wsparcie dla uchodźców w pierwszych tygodniach po ich przyjeździe, a także na realizację ich długoterminowych potrzeb.

„Będziemy również wykorzystywać zasoby i przestrzenie Google, by wesprzeć tych dotkniętych przez wojnę – w naszym Campusie Google for Startups na warszawskiej Pradze utworzymy centrum, gdzie lokalne organizacje pozarządowe będą świadczyć pomoc prawną i psychologiczną dla uchodźców. W miarę jak ich potrzeby będą się zmieniać, będziemy szukać kolejnych sposobów, w jakich możemy najskuteczniej pomagać” – wyjaśnia Kotlarczyk.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Łańcuch Eksploatacji w Linux: Jak Dwa Błędy w PAM i udisks Prowadzą do Pełnego Przejęcia Systemu (CVE-2025-6018 & CVE-2025-6019)

W cyfrowym świecie bezpieczeństwa, eskalacja uprawnień (privilege escalation) jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń. Umożliwia atakującemu, który posiada jedynie podstawowe konto użytkownika, zdobycie pełnej kontroli administracyjnej (root) nad systemem. Niedawne odkrycie przez Qualys Threat Research Unit stanowi podręcznikowy przykład tego, jak dwie pozornie odizolowane podatności mogą zostać połączone w niszczycielski łańcuch ataku.

Bezpieczeństwo

Oprogramowanie Open Source w służbie wojskowej: Jak drony z ArduPilot zmieniają oblicze wojny na Ukrainie

W dzisiejszych czasach, gdy technologia odgrywa kluczową rolę na każdym polu, od medycyny po rozrywkę, nie jest zaskoczeniem, że jej wpływ jest coraz bardziej widoczny również w dziedzinie wojskowości. Jednak to, co może być zaskakujące, to fakt, że oprogramowanie open-source, tworzone przez społeczność entuzjastów i programistów z całego świata, staje się potężnym narzędziem w rękach armii. Niedawny, zmasowany atak dronów przeprowadzony przez Ukrainę na rosyjskie bazy lotnicze, jest tego najlepszym przykładem i dowodem na to, jak technologie o otwartym kodzie źródłowym rewolucjonizują współczesne pole walki.

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *