Overclocking Core i9-13900K. Ustanowiono nowy rekord podkręcania w historii Intela

Core i9-13900K to flagowy procesor z serii Raptor Lake, w którym drzemie duży potencjał. CPU został podkręcony do wartości ponad 8,8 GHz i w ten sposób udało się ustanowić nowy rekord w przypadku desktopowych układów Intela. Udało się tego dokonać na płycie głównej ASUS Z790 ROG Maximus APEX.

Core i9-13900K to procesor o dużych możliwościach. Jego duży potencjał z zakresu podkręcania został ujawniony już wcześniej. Teraz jeden z overclockerów ustanowił nowy rekord i zdołał przetaktować CPU do wartości aż ponad 8,8 GHz.

Do tej pory rekord podkręcania desktopowych procesorów należał od lat do AMD FX 8370, który ponad 8 lat temu przetaktowano do wartości 8722,78 MHz. Wynik ten został pobity przez oveclockera o nicku Elmor, który zdołał podkręcić CPU Intel Core i9-13900K do 8812,85 MHz.

Nowy rekord overclockingu desktopowych procesorów został ustanowiony na płycie głównej ASUS Z790 ROG Maximus APEX oraz z wykorzystaniem chłodzenia opartego na ciekłym azocie. Co ciekawe daje to już ASUS-owi 12 lat rekordów w podkręcaniu CPU na jego płytach głównych. Wcześniej w 2010 r. udało się to zrobić na DFI LanParty UT P35.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Sprzęt

Ukończono montaż nowego superkomputera ,,Helios”. To numer 1 w Polsce

Superkomputer Helios to system zainstalowany w ACK Cyfronet AGH, a powstały w wyniku prac realizowanych w koordynowanym przez Cyfronet projekcie Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL. Superkomputer został zbudowany według projektu Cyfronetu przez Hewlett-Packard Enterprise w oparciu o platformę HPE Cray EX4000 i składa się z trzech partycji obliczeniowych

Linux

Fedora Linux 40 została oficjalnie wydana

Fedora 40 i różne odmiany tej dystrybucji Linuksa są już oficjalnie dostępne i można je pobrać ze strony Fedora Project. Główną nowością jest aktualizacja pulpitu GNOME 46; wersja KDE przełącza się również na KDE Plasma 6.

Bezpieczeństwo

Ostrzeżenie CSIRT KNF. Uważaj, jeśli odwiedzałeś takie strony

CSIRT KNF zwraca uwagę, że tylko w marcu odebrano zgłoszenia ponad 6 tysięcy domen związanych z fałszywymi serwisami w sieci. Były wykorzystywane zwłaszcza na potrzeby oszustw dotyczących usług kurierskich, inwestycji czy mediów społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *