Overclocking Core i9-13900K. Ustanowiono nowy rekord podkręcania w historii Intela

Core i9-13900K to flagowy procesor z serii Raptor Lake, w którym drzemie duży potencjał. CPU został podkręcony do wartości ponad 8,8 GHz i w ten sposób udało się ustanowić nowy rekord w przypadku desktopowych układów Intela. Udało się tego dokonać na płycie głównej ASUS Z790 ROG Maximus APEX.

Core i9-13900K to procesor o dużych możliwościach. Jego duży potencjał z zakresu podkręcania został ujawniony już wcześniej. Teraz jeden z overclockerów ustanowił nowy rekord i zdołał przetaktować CPU do wartości aż ponad 8,8 GHz.

Do tej pory rekord podkręcania desktopowych procesorów należał od lat do AMD FX 8370, który ponad 8 lat temu przetaktowano do wartości 8722,78 MHz. Wynik ten został pobity przez oveclockera o nicku Elmor, który zdołał podkręcić CPU Intel Core i9-13900K do 8812,85 MHz.

Nowy rekord overclockingu desktopowych procesorów został ustanowiony na płycie głównej ASUS Z790 ROG Maximus APEX oraz z wykorzystaniem chłodzenia opartego na ciekłym azocie. Co ciekawe daje to już ASUS-owi 12 lat rekordów w podkręcaniu CPU na jego płytach głównych. Wcześniej w 2010 r. udało się to zrobić na DFI LanParty UT P35.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

Google Gemini – pogromca Chat GPT-4

Google od dawna inwestuje w sztuczną inteligencję, a wraz z pojawieniem się ChatGPT-3 od OpenAI, firma postanowiła wypuścić własne narzędzie o podobnej funkcjonalności. Bard, który zadebiutował w lipcu 2023 roku, okazał się być bardzo obiecującym rozwiązaniem, ale Google nie zamierza się na tym zatrzymywać.

Oprogramowanie

Nowy Firefox 120.0.1 – rozwiązanie problemu obciążenia procesora

Firefox, popularna przeglądarka internetowa, właśnie otrzymała aktualizację do wersji 120.0.1. Ta nowa wersja powinna zainteresować wszystkich użytkowników, którzy dostrzegali problem z nienaturalnym obciążeniem procesora. W niektórych przypadkach, teoretyczne obciążenie CPU mogło sięgać nawet 100 proc.

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *