Overclocking Core i9-13900K. Ustanowiono nowy rekord podkręcania w historii Intela

Core i9-13900K to flagowy procesor z serii Raptor Lake, w którym drzemie duży potencjał. CPU został podkręcony do wartości ponad 8,8 GHz i w ten sposób udało się ustanowić nowy rekord w przypadku desktopowych układów Intela. Udało się tego dokonać na płycie głównej ASUS Z790 ROG Maximus APEX.

Core i9-13900K to procesor o dużych możliwościach. Jego duży potencjał z zakresu podkręcania został ujawniony już wcześniej. Teraz jeden z overclockerów ustanowił nowy rekord i zdołał przetaktować CPU do wartości aż ponad 8,8 GHz.

Do tej pory rekord podkręcania desktopowych procesorów należał od lat do AMD FX 8370, który ponad 8 lat temu przetaktowano do wartości 8722,78 MHz. Wynik ten został pobity przez oveclockera o nicku Elmor, który zdołał podkręcić CPU Intel Core i9-13900K do 8812,85 MHz.

Nowy rekord overclockingu desktopowych procesorów został ustanowiony na płycie głównej ASUS Z790 ROG Maximus APEX oraz z wykorzystaniem chłodzenia opartego na ciekłym azocie. Co ciekawe daje to już ASUS-owi 12 lat rekordów w podkręcaniu CPU na jego płytach głównych. Wcześniej w 2010 r. udało się to zrobić na DFI LanParty UT P35.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Cyberwojna trwa w najlepsze – jak się bronić?

Mało kto jest ekspertem od cyberbezpieczeństwa. Większość z nas po prostu korzysta z internetu, aplikacji mobilnych, gier, programów komputerowych i usług online absolutnie nie zaprzątając sobie głowy, jak to wszystko działa. Za naszą wschodnią granicą, na Ukrainie trwa konflikt zbrojny, przeprowadzane są również cyberataki, jednak naiwnością byłoby myśleć, że my jesteśmy od nich wolni. Tak naprawdę cyberwojna trwa od dawna, a jej celem może być każdy. Jak możesz się obronić, nie będąc ekspertem od cyberbezpieczeństwa? Przygotowaliśmy przydatny zestaw porad i działań, które warto podjąć w celu ochrony własnych danych i własnego komputera.

Oprogramowanie

Zobacz co się zmieni w Ubuntu 23.04

Ubuntu 23.04 to najnowsza wersja popularnej dystrybucji Linux. Aktualizacja już niebawem trafi do użytkowników, a tymczasem spójrzmy na to, co konkretnie ze sobą przyniesie.

Oprogramowanie

Nowa aktualizacja Windows 11 obniża wydajność dysków SSD

Windows 11 22H2 Moment 2 miał wprowadzać szereg nowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z systemu. Okazuje się, że aktualizacja w niektórych przypadkach może znacząco obniżać wydajność dysków SSD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *