AI zmieni wszystko. Google pokazuje przykłady

Sztuczna inteligencja to najważniejsza technologia tego roku. I choć Microsoft wyprzedził Google’a w wyścigu o AI, to ten drugi wcale nie zamierza się z tym godzić. W najbliższych tygodniach da nam na to co najmniej kilka przykładów.

Dwa tygodnie temu – podczas Google I/O 2023 – amerykański gigant technologiczny zaprezentował wiele możliwości sztucznej inteligencji. Oficjalnego pokazu doczekał się między innymi Bard (będący odpowiedzią na ChatGPT) oraz Magic Editor (czyli wyjątkowo przyjazne narzędzie do edycji grafiki). Teraz w serii krótkich newsów Google przedstawił kolejne praktyczne zastosowania dla AI.

Sztuczna inteligencja zostanie wprowadzona między innymi do serwisu YouTube, a konkretnie do sekcji poświęconej krótkim nagraniom, czyli Shorts. Jej zadaniem będzie tam automatyczne generowanie opisów, a to po to, by jak najdokładniej określić, co znajduje się w środku. Dzięki temu odnajdywanie tego, czego się szuka, ma być zdecydowanie łatwiejsze. Za całość będzie odpowiadać nowy model języka wizualnego (Flamingo).

Sztuczna inteligencja napisze za ciebie SMS-a

Jeszcze większe wrażenia sztuczna inteligencja zrobi w Wiadomościach, czyli po prostu w SMS-ach. Chodzi o rozwiązanie, które nazywa się Magic Compose i tak jak sugeruje to nazwa, potrafi automatycznie generować odpowiedzi. Dzięki temu tekstowe rozmowy mogą być jeszcze wygodniejsze i bardziej dynamiczne. Swoje odpowiedzi algorytm opiera na (maksymalnie) 20 poprzednich SMS-ach, których jednak nigdzie dodatkowo nie przechowuje.

AI napisze za nas SMS-a

Na tym nie kończą się możliwości Magic Compose. Narzędzie to przyda się także wtedy, gdy masz poczucie, że twoja wiadomość może zostać źle odczytana. Może bowiem zmienić ton wypowiedzi (na przykład na grzeczny, swobodny czy profesjonalny). To rozwiązanie będzie jednak wdrażane bardzo powoli – na razie mogą je przetestować abonenci Google One Premium w Stanach Zjednoczonych.

Google ze sztuczną inteligencją w wyszukiwarce

Wszystko to dzieje się w tle innego wydarzenia. Google zdecydował się bowiem na szersze udostępnienie sztucznej inteligencji w swojej wyszukiwarce. Dzięki temu użytkownicy (na razie w USA) mogą prowadzić naturalną rozmowę z botem, który pomoże odnaleźć interesujące ich informacje. Google przekonuje, że to nie tylko upraszcza i uprzyjemnia, ale też przyspiesza odnajdywanie informacji, szczególnie w bardziej złożonych tematach.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *