AI zmieni wszystko. Google pokazuje przykłady

Sztuczna inteligencja to najważniejsza technologia tego roku. I choć Microsoft wyprzedził Google’a w wyścigu o AI, to ten drugi wcale nie zamierza się z tym godzić. W najbliższych tygodniach da nam na to co najmniej kilka przykładów.

Dwa tygodnie temu – podczas Google I/O 2023 – amerykański gigant technologiczny zaprezentował wiele możliwości sztucznej inteligencji. Oficjalnego pokazu doczekał się między innymi Bard (będący odpowiedzią na ChatGPT) oraz Magic Editor (czyli wyjątkowo przyjazne narzędzie do edycji grafiki). Teraz w serii krótkich newsów Google przedstawił kolejne praktyczne zastosowania dla AI.

Sztuczna inteligencja zostanie wprowadzona między innymi do serwisu YouTube, a konkretnie do sekcji poświęconej krótkim nagraniom, czyli Shorts. Jej zadaniem będzie tam automatyczne generowanie opisów, a to po to, by jak najdokładniej określić, co znajduje się w środku. Dzięki temu odnajdywanie tego, czego się szuka, ma być zdecydowanie łatwiejsze. Za całość będzie odpowiadać nowy model języka wizualnego (Flamingo).

Sztuczna inteligencja napisze za ciebie SMS-a

Jeszcze większe wrażenia sztuczna inteligencja zrobi w Wiadomościach, czyli po prostu w SMS-ach. Chodzi o rozwiązanie, które nazywa się Magic Compose i tak jak sugeruje to nazwa, potrafi automatycznie generować odpowiedzi. Dzięki temu tekstowe rozmowy mogą być jeszcze wygodniejsze i bardziej dynamiczne. Swoje odpowiedzi algorytm opiera na (maksymalnie) 20 poprzednich SMS-ach, których jednak nigdzie dodatkowo nie przechowuje.

AI napisze za nas SMS-a

Na tym nie kończą się możliwości Magic Compose. Narzędzie to przyda się także wtedy, gdy masz poczucie, że twoja wiadomość może zostać źle odczytana. Może bowiem zmienić ton wypowiedzi (na przykład na grzeczny, swobodny czy profesjonalny). To rozwiązanie będzie jednak wdrażane bardzo powoli – na razie mogą je przetestować abonenci Google One Premium w Stanach Zjednoczonych.

Google ze sztuczną inteligencją w wyszukiwarce

Wszystko to dzieje się w tle innego wydarzenia. Google zdecydował się bowiem na szersze udostępnienie sztucznej inteligencji w swojej wyszukiwarce. Dzięki temu użytkownicy (na razie w USA) mogą prowadzić naturalną rozmowę z botem, który pomoże odnaleźć interesujące ich informacje. Google przekonuje, że to nie tylko upraszcza i uprzyjemnia, ale też przyspiesza odnajdywanie informacji, szczególnie w bardziej złożonych tematach.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *