AMD stale zyskuje na rynku CPU – procesory sprzedają się coraz lepiej!

Według danych opublikowanych przez firmę analityczną Mercury Resarch, w trzecim kwartale tego roku AMD mogło pochwalić się drugim najlepszym wynikiem w historii, jeśli chodzi o udziały na rynku CPU. Koncern osiąga dobre wyniki zarówno na poletku desktopowym, jak i w segmencie procesorów do laptopów.

AMD kontynuuje dobrą passę, jeśli chodzi o rynek procesorów. Jak wynika z danych firmy analitycznej Mercury Research, obóz „czerwonych” zanotował szósty kolejny kwartał z rzędu przynoszący zwiększenie udziałów, jeśli chodzi o producentów CPU.

Jak czytamy w raporcie, AMD posiada aktualnie 24,6 proc. udziałów w rynku, co stanowi drugi najlepszy wynik w historii firmy – by odnaleźć rekordowy rezultat, trzeba mocno cofnąć się w czasie. Mowa bowiem o czwartym kwartale 2006 roku, gdy firma mogła pochwalić się 25,3 proc. udziałów.

AMD radzi sobie bardzo dobrze także na poletku układów mobilnych stosowanych w laptoapch – w tym wypadku udziały w sprzedaży wynoszą 22 proc., co jest największą wartością spośród wszystkich historycznych pomiarów rynkowych.

Wiele wskazuje więc na to, że układy z rodziny Ryzen 5000 cieszą się sporą popularnością, nawet pomimo mocno ograniczonej dostępności tych CPU ze względu na problemy z produkcją podzespołów. Szansą dla Intela na przełamanie niekorzystnego trendu z pewnością jest premiera procesorów 12. generacji Alder Lake, które umożliwią m.in. korzystanie z pamięci DDR5.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Łańcuch Eksploatacji w Linux: Jak Dwa Błędy w PAM i udisks Prowadzą do Pełnego Przejęcia Systemu (CVE-2025-6018 & CVE-2025-6019)

W cyfrowym świecie bezpieczeństwa, eskalacja uprawnień (privilege escalation) jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń. Umożliwia atakującemu, który posiada jedynie podstawowe konto użytkownika, zdobycie pełnej kontroli administracyjnej (root) nad systemem. Niedawne odkrycie przez Qualys Threat Research Unit stanowi podręcznikowy przykład tego, jak dwie pozornie odizolowane podatności mogą zostać połączone w niszczycielski łańcuch ataku.

Bezpieczeństwo

Oprogramowanie Open Source w służbie wojskowej: Jak drony z ArduPilot zmieniają oblicze wojny na Ukrainie

W dzisiejszych czasach, gdy technologia odgrywa kluczową rolę na każdym polu, od medycyny po rozrywkę, nie jest zaskoczeniem, że jej wpływ jest coraz bardziej widoczny również w dziedzinie wojskowości. Jednak to, co może być zaskakujące, to fakt, że oprogramowanie open-source, tworzone przez społeczność entuzjastów i programistów z całego świata, staje się potężnym narzędziem w rękach armii. Niedawny, zmasowany atak dronów przeprowadzony przez Ukrainę na rosyjskie bazy lotnicze, jest tego najlepszym przykładem i dowodem na to, jak technologie o otwartym kodzie źródłowym rewolucjonizują współczesne pole walki.

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *