AMD stale zyskuje na rynku CPU – procesory sprzedają się coraz lepiej!

Według danych opublikowanych przez firmę analityczną Mercury Resarch, w trzecim kwartale tego roku AMD mogło pochwalić się drugim najlepszym wynikiem w historii, jeśli chodzi o udziały na rynku CPU. Koncern osiąga dobre wyniki zarówno na poletku desktopowym, jak i w segmencie procesorów do laptopów.

AMD kontynuuje dobrą passę, jeśli chodzi o rynek procesorów. Jak wynika z danych firmy analitycznej Mercury Research, obóz „czerwonych” zanotował szósty kolejny kwartał z rzędu przynoszący zwiększenie udziałów, jeśli chodzi o producentów CPU.

Jak czytamy w raporcie, AMD posiada aktualnie 24,6 proc. udziałów w rynku, co stanowi drugi najlepszy wynik w historii firmy – by odnaleźć rekordowy rezultat, trzeba mocno cofnąć się w czasie. Mowa bowiem o czwartym kwartale 2006 roku, gdy firma mogła pochwalić się 25,3 proc. udziałów.

AMD radzi sobie bardzo dobrze także na poletku układów mobilnych stosowanych w laptoapch – w tym wypadku udziały w sprzedaży wynoszą 22 proc., co jest największą wartością spośród wszystkich historycznych pomiarów rynkowych.

Wiele wskazuje więc na to, że układy z rodziny Ryzen 5000 cieszą się sporą popularnością, nawet pomimo mocno ograniczonej dostępności tych CPU ze względu na problemy z produkcją podzespołów. Szansą dla Intela na przełamanie niekorzystnego trendu z pewnością jest premiera procesorów 12. generacji Alder Lake, które umożliwią m.in. korzystanie z pamięci DDR5.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *