AMD szykuje kontrę na nowe Intele. Wiemy kiedy się pojawią

Yuri Bubliy będący twórcą znanego narzędzia DRAM Calculator for Ryzen zasugerował, że z końcem stycznia 2022 roku nastąpi premiera procesorów z prawdopodobnie serii 6000.

Informacje pochodzą z aktualizacji narzędzia o nazwie Project Hydra, nad którym Yuri pracuje. Aplikacja ma z końcem listopada zyskać wstępne wsparcie dla Ryzenów Vermeer, czyli serii 5000 oraz dla nowości już w dniu premiery.

Project Hydra to narzędzie, które będzie oferować możliwości zwiększenia wydajności procesorów Ryzen. Będzie oferować funkcje takie jak automatyczne wykrywanie wartości Curve Optimizer, modyfikację krzywej napięcia i częstotliwości, a także tworzenie dynamicznych profili i undervolting. Będzie to więc nowe wcielenie znanego Clock Tuner for Ryzen.

Już wcześniej podczas świętowania przez AMD 5-lecia architektury ZEN, dyrektorzy firmy zapowiedzieli premierę nowości w pierwszym kwartale. Nie będą to układy oparte na architekturze ZEN 4, na które będzie trzeba jeszcze trochę dłużej poczekać.

Jest tu raczej mowa o odświeżonych układach rodziny Vermeer, czyli serii 5000 z dodatkiem o nazwie 3D V-Cache. Ten pozwoli dodać Ryzenom dużo pamięci podręcznej trzeciego poziomu (L3), co może poskutkować nawet średnio 15-procentowym wzrostem wydajności w grach.

AMD będzie potrzebować kontry na nowe procesory Intel Alder Lake, która pozwoli dotrwać czerwonym do czasu wypuszczenia procesorów opartych na architekturze ZEN 4.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *