AMD właśnie patentuje automatyczne podkręcanie pamięci RAM

AMD uzyskało patent na ciekawe rozwiązanie. To specjalne narzędzie, które służy do podkręcania pamięci operacyjnej RAM. Najpierw sprawdzane będą kości zamontowane w płycie głównej i każde z nich otrzymają własne profile, które zostaną zapisane. Sam pomysł nie jest jednak nowy.

Podkręcanie pamięci RAM nie jest niczym nowym. Płyty główne pozwalają to robić od lat, a sama automatyczna zmiana parametrów również jest rozwiązaniem stosowanym od dawna. Teraz AMD postanowiło opatentować rozwiązanie związane z automatycznym przetaktowywaniem RAM-u.

Pomysł AMD zakłada możliwość maksymalnego podkręcenia kości pamięci bez udziału użytkownika. To oznacza, że proces miałby odbywać się automatycznie. Kości zamontowane na płycie głównej zostaną sprawdzone i następnie parametry poszczególnych modułów miałyby być zapisane.

Oczywiście pomysł zakłada, że wszystko odbędzie się w bezpieczny sposób. Narzędzie sprawdzi stabilność podkręcanych kości i dobierze takie parametry pracy, które zapewnią ich poprawne działanie. AMD złożyło wniosek patentowy w lutym i opublikowano go 19 maja. Na razie nie wiadomo, kiedy takie narzędzie zostanie wprowadzone na rynek.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Linux

Linux – Niewidzialny bohater technologii. Gdzie go znajdziesz?

Linux. System operacyjny, o którym słyszał chyba każdy, ale niewielu zdaje sobie sprawę z jego wszechobecności w naszym życiu. Często kojarzony jedynie z informatykami i serwerowniami, w rzeczywistości napędza wiele urządzeń, z których korzystamy na co dzień, a jego historia jest ściśle związana z Uniksem 1. W tym artykule, bazując na dogłębnych badaniach 2, przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu systemowi i jego różnorodnym zastosowaniom, a także odkryjemy ciekawostki, które uczynią naszą podróż przez świat Linuksa jeszcze bardziej interesującą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *