Android 12 z One UI 4 dla smartfonów Samsunga. Poznaliśmy listę urządzeń

Które smartfony i tablety Samsunga dostaną Androida 12 z nakładką One UI 4? na te pytanie od dłuższego czasu znaliśmy nieoficjalną odpowiedź. W końcu w sieci krążyło sporo list, ale dopiero teraz dostaliśmy tę oficjalną, przygotowaną przez samego producenta (choć szybko usuniętą).

Wiele urządzeń samsunga dostało już wersję beta nakładki One UI 4.0 opartej na Androidzie 12. Tyczy się to chociażby serii Galaxy S21, a od niedawna także Galaxy S20 i Note 20. Beta pojawiła się również na najnowszych składanych smartfonach producenta.

Które urządzenia Samsunga otrzymają aktualizację do Androida 12 z One UI 4? I co istotniejsze, kiedy to nastąpi?

W aplikacji Samsung Members pojawiło się powiadomienie, informujące użytkowników z Korei o harmonogramie aktualizacji. Wygląda na to, że zostało ono wysłane przypadkowo, bo szybko je usunięto. Na szczęście czujne oczy wszystko wyłapały i dzięki temu możemy przyjrzeć się planom firmy w zakresie wdrażania stabilnej wersji One UI 4.

Jeszcze w tym miesiącu stabilna wersja nakładki ma trafić do serii Galaxy S21, zaś w grudniu aktualizacji doczekają się posiadacze Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Note 20, Galaxy S20, Galaxy Z Fold 2 i Galaxy Z Flip 5G. Dotyczy to oczywiście Korei Południowej, więc nie wiemy, jak będzie wyglądał harmonogram w innych krajach.

W 2022 roku One UI 4 oparte na nowym Androidzie trafi do modeli:

  • styczeń: Galaxy Fold 5G, Galaxy Z Flip, Galaxy Note 10, Galaxy Note 10+, Galaxy S20 FE, Galaxy A52s, Galaxy A42 5G, Galaxy Quantum 2, seria Galaxy S10
  • luty: Galaxy Tab S7+, Galaxy Tab S7
  • kwiecień: Galaxy A51, Galaxy Tab S7 FE (5G), Galaxy A90 5G, Galaxy Tab S6 (5G), Galaxy Jump, Galaxy A Quantum
  • maj: Galaxy Tab S6 Lite, Galaxy Tab Active 3, Galaxy A32, Galaxy A31, Galaxy A12, Galaxy Buddy, Galaxy Wide 5, Galaxy Tab A7 2020 
  • czerwiec: Galaxy Tab A7 Lite 
  • lipiec: Galaxy A21s, Galaxy Xcover 5, Galaxy M12

Użytkownicy w Brazylii również otrzymali podobny komunikat w Samsung Members, choć u nich harmonogram wygląda nie co inaczej. Wiemy, że w grudniu stabilna wersja nakładki trafi do Galaxy Z Fold 3, zaś seria Galaxy S21 i modele Galaxy Z Flip 3, Galaxy Z Flip i Galaxy Z Fold 2 otrzymają ją dopiero w styczniu przyszłego roku. W obu krajach jednak lista została bardzo szybko usunięta.

[Aktualizacja]

Okazało się, że Samsung już zaczął oficjalnie udostępniać One UI 4 dla serii galaxy S21. Następne w kolejności mają być modele: Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, S20 FE, Note20, Note20 Ultra, S10, S10e, S10+, S10 5G, Note10, Note 10+, Galaxy Fold, Z Fold3, Z Flip3, Z Fold2, Z Flip, Z Flip 5G, Galaxy A82 5G, A72, A52, A52 5G, A52s 5G, A42 5G, Galaxy Tab S7 i Tab S7+. Niestety dokładna data nie została podana.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *