Android Auto: nowy interfejs zadebiutuje latem

Android Auto jeszcze w tym roku dostanie nowy, dzielony interfejs. To wyczekiwania zmiana, która ułatwi nawigację także na mniejszych ekranach w samochodach, ale priorytetem dla Google’a powinno być rozwiązywanie błędów, a tych nie brakuje.

Android Auto, obok konkurencyjnego CarPlay, jest obecny w nowych samochodach od lat i od początku zaskakuje użytkowników nie tylko nowymi funkcjami, ale i kolejnymi błędami. Choć oczywistym jest, że trudno stworzyć system idealny, Android Auto dość często uprzykrza kierowcom życie, działając w sposób niewłaściwy.

Popularne są szczególnie błędy dotyczące działania głosu – odbieranie połączeń bez przełączania dźwięku na system audio samochodu czy nieuzasadnione mylenie poleceń przez Asystenta Google. Część z tych problemów znana jest od miesięcy i chociaż producent regularnie deklaruje, że prace nad ich rozwiązaniem trwają, niektórzy nie mogą się doczekać wdrożenia takich poprawek, które po prostu wszystko naprawią.

Równolegle Google w pocie czoła pracuje nad nowym interfejsem Androida Auto, który lada moment ma się pojawić w samochodach kierowców. Po wielu miesiącach wyczekiwania, do aut trafi dzielony ekran. Istotny nie tylko dlatego, że układ pozwoli wygodniej obsługiwać nawigację i muzykę – taki interfejs po raz pierwszy będzie dostępny dla każdego, także na typowych ekranach o proporcjach zbliżonych do 16:9 – dotychczas działał tylko w samochodach z ultraszerokimi wyświetlaczami infotainment.

Odświeżony Android Auto pozwoli wygodniej odpowiadać na wiadomości (wybierając sugerowaną treść na ekranie bez konieczności jej dyktowania), pokaże nadchodzące wydarzenia z kalendarza i przede wszystkim – wizualnie dopasuje się do ekranu o dowolnych proporcjach. W trakcie Google I/O 2022 pokazano, że system poradzi sobie zarówno z „pionowymi”, wyjątkowo szerokimi, jak i „typowymi” ekranami.

Chociaż dokładna data premiery nowego interfejsu Androida Auto nie padła wprost, Google podał, że zamierza udostępnić odświeżony wygląd jeszcze tego lata „dokładnie na czas”. Można więc wnioskować, że chodzi o premierę tuż przed sezonem urlopowym, dzięki czemu kierowcy będą mieli szansę wykorzystać zalety nowego interfejsu w drodze na tegoroczne wakacje.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Linux

Linux – Niewidzialny bohater technologii. Gdzie go znajdziesz?

Linux. System operacyjny, o którym słyszał chyba każdy, ale niewielu zdaje sobie sprawę z jego wszechobecności w naszym życiu. Często kojarzony jedynie z informatykami i serwerowniami, w rzeczywistości napędza wiele urządzeń, z których korzystamy na co dzień, a jego historia jest ściśle związana z Uniksem 1. W tym artykule, bazując na dogłębnych badaniach 2, przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu systemowi i jego różnorodnym zastosowaniom, a także odkryjemy ciekawostki, które uczynią naszą podróż przez świat Linuksa jeszcze bardziej interesującą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *