Aplikacje zintegrowane z Windows 11. Wiemy, ile miejsca zajmują

Windows 11 dostarczany jest z wieloma wbudowanymi aplikacjami. Wielu z nich w ogóle nie włączamy, ale i tak zajmują cenne miejsce na dysku. Zastanawialiście się kiedyś nad tym, ile pochłaniają przestrzeni? Teraz już to wiemy i okazuje się, że jest to ponad 1,5 GB. Która z nich zajmuje najwięcej miejsca?

Windows 11 ma różne preinstalowane aplikacje Microsoftu. Są one instalowane wraz z systemem operacyjnym. Prawda jest taka, że wielu z nich nie używamy i tylko zajmują niepotrzebnie miejsce na dysku komputera. Ile łącznie powierzchni przez to tracimy?

Okazuje się, że wszystkie aplikacje dostarczane z Windows 11 zajmują łącznie około 1,6 GB miejsca na dysku. Może nie jest to dużo, ale zawsze coś. Rekordzistą w tym przypadku jest program Teams. Ta aplikacja waży 91 MB. Tymczasem Store Purchase App ma rozmiar w postaci zaledwie 11 KB. W tym przypadku doszukano się jednak dodatkowych folderów, które razem zajmowały 37 MB.

Część z aplikacji wbudowanych w Windows 11 można usunąć z poziomu sekcji Ustawienia. Nie liczcie jednak na to, że dzięki temu uzyskacie dużo wolnego miejsca na inne pliki. W najlepszym przypadku będzie to kilkaset megabajtów. Zajęte miejsce u siebie możecie sprawdzić z użyciem specjalnego skryptu PowerShell (link).

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Android 15 wreszcie wydany! Oto główne nowości

Google wystartował z procesem aktualizacyjnym do Androida 15 dokładnie 63 dni po premierze smartfonów z linii Pixel 9 oraz 42 dni po upublicznieniu kodu źródłowego. Tak długiego poślizgu nie było jeszcze nigdy, ale można mieć nadzieję, że oprogramowanie przynajmniej zostało solidnie doszlifowane. Sam spędziłem z nim już kilkanaście godzin (wkrótce pierwsze wrażenia) i póki co nie uświadczyłem żadnych błędów.

Oprogramowanie

Premiera Ubuntu 24.10. Mnóstwo nowości i usprawnień

Premiera Ubuntu 24.10 „Oracular Oriole” jest już za nami. Najpopularniejsza spośród linuksowych dystrybucji doczekała się nowej wersji, przynoszącej ze sobą usprawnienia zarówno w kontekście działania, jak i wyglądu. To okrągłe, 40. wydanie – w sam raz na 20. urodziny.

Oprogramowanie

Kompilator JIT w PHP. Czy to szansa na przyspieszenie stron i sklepów?

PHP jako język interpretowany od dawna zmagał się z trudnym zadaniem poprawy swojej wydajności, szczególnie na tle konkurencyjnych języków programowania używanych w rozwiązaniach webowych. Pośród tego co nowe w PHP 8 na szczególną uwagę zasługuje kompilator JIT, który zdecydowano się oficjalnie dołączyć do najnowszej wersji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *