Apple umożliwi samodzielną naprawę iPhone’a?! Rusza usługa „Self Service Repair”.

Jeśli przeczytałbym taką informację 1 kwietnia, to uznałbym ją za słabą próbę wkręcenia mnie z okazji prima aprilis. Okazuje się jednak, że nie mamy do czynienia z żartem. Apple uruchomi program Self Service Repair, który w założeniach ma umożliwić naprawę iPhone’a lub Maka w domu.

Zdecydowanie tym razem piekło zamarzło

Sporo negatywnych opinii skierowanych w kierunku Apple jest przesadzonych, ale już podejście firmy z Cupertino do napraw uszkodzonych urządzeń było często słusznie krytykowane. Zespół Tima Cooka znany jest z wymuszania na swoich klientach napraw w autoryzowanych serwisach, co często wiąże się z naprawdę dużymi kosztami. Co więcej, wielokrotnie słyszeliśmy o utrudnianiu funkcjonowania nieoficjalnym serwisom, jak chociażby w przypadku wymiany ekranu w iPhone’ach 13.

Wspomniana polityka sprawia, że prawie każda informacja o pozytywnej zmianie wzbudza spore zainteresowanie. Nic więc dziwnego, że najnowsza inicjatywa Self Service Repair może kojarzyć się z żartem na prima aprilis. Firma poinformowała bowiem, że umożliwi zainteresowanym klientom naprawę uszkodzonych urządzeń.

W ramach Self Service Repair użytkownicy, którzy będą chcieli samodzielnie wykonać naprawdę, zyskają dostęp do oryginalnych części i narzędzi. Oznacza to, że zwykli klienci dołączą do ponad 5000 autoryzowanych przez firmę dostawców usług serwisowych (AASP) i 2800 niezależnych dostawców usług naprawczych, którzy mają dostęp do tych samych części, narzędzi i instrukcji.

Na pierwszy ogień pójdą iPhone’y, później dołączą komputery Mac

Nowa usługa w pierwszej fazie wdrażania będzie dostępna dla smartfonów z linii iPhone 12 i iPhone 13. Następnie zostanie rozszerzona na Maki wyposażone w procesory M1. Apple zaznacza, że początkowo skupi się na najczęściej serwisowanych modułach, takich jak wyświetlacz iPhone’a, akumulator czy aparat. Dodatkowe naprawy mają pojawić się już wkrótce.

Nie zabraknie specjalnie przygotowanych mechanizmów, które mają upewnić firmę, że klient może bezpiecznie wykonać naprawę. Początkowo zaproponowane zostanie zapoznanie się z instrukcją. W kolejnych kroku użytkownik będzie mógł złożyć zamówienie na oryginalne części i narzędzia w internetowym sklepie Self Service Repair Online Store. Ponadto za zwrócenie zużytej część do recyklingu oferowane mają być kredyty na zakupy.

Sklep zapewni dostęp do ponad 200 pojedynczych części i narzędzi, umożliwiając klientom wykonanie najczęstszych napraw iPhone 12 i 13. Z czasem oferta zostanie rozszerzona o kolejne części i niezbędne narzędzia.

Self Service Repair wystartuje na początku 2022 roku w USA. W kolejnych miesiącach usługa ma być wprowadza w kolejnych krajach. Apple dodaje, że z tego programu powinni korzystać indywidualni technicy, posiadających wiedzę i doświadczenie w naprawie urządzeń elektronicznych. Dla pozostałych osób mimo wszystko bezpieczniejszym wyborem będzie wizyta u profesjonalnego dostawcy usług naprawczych.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *