CBZC prosi o kontakt. Szuka 20 tys. poszkodowanych piramid finansowych FutureNet i FutureNet AdPro

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości apeluje o kontakt do wszystkich osób, które mogły paść ofiarami zorganizowanej grupy przestępczej. Mowa o platformach internetowych FutureNet oraz FutureNet AdPro, które okazały się przekrętem. W tej sprawie zatrzymano już trzy osoby.

CBZC zatrzymało trzy osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w ramach której oszukano ponad 20 tys. osób na łączną kwotę ponad 90 mln złotych. Policja ustaliła, że podejrzani nakłaniali do fałszywych inwestycji w pakiety reklamowe (tzw. AdPaki) oraz umożliwiali zarabianie dodatkowych pieniędzy po wprowadzeniu w strukturę kolejnych użytkowników. Jak podaje Policja, wszystko realizowano z wykorzystaniem internetowych platform FutureNet oraz FutureNet AdPro.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego CBZC zatrzymało trzy osoby w kraju oraz zabezpieczyło majątek o wartości ponad 20 mln złotych – między innymi pod postacią kryptowalut. Dwie osoby są także poszukiwane Europejskimi Nakazami Aresztowania. CBZC podaje, że wspomniane 20 tys. poszkodowanych to tylko osoby z Polski. FutureNet był platformą działającą także poza granicami kraju, wobec czego wszystkich poszkodowanych jest znacznie więcej.

W związku z wykrytym przestępstwem Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości szuka wszystkich poszkodowanych. Policjanci apelują, by osoby, które dokonały inwestycji na platformie FutureNet kontaktowały się bezpośrednio z Zarządem CBZC we Wrocławiu lub Prokuraturą Okręgową we Wrocławiu bezpośrednio w siedzibie, bądź na podany adres e-mail: powro.sprawafuturenet@prokuratura.gov.pl.

Zostałeś oszukany? Poinformuj nas o tym!

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Sprzęt

Standard Wi-Fi 7 oficjalnie zatwierdzony

Wi-Fi 7 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, który został oficjalnie zatwierdzony i jest gotowy do wdrożenia. Oficjalna specyfikacja tego standardu została ogłoszona na targach CES 2024, co oznacza, że producenci urządzeń mogą teraz rozpocząć proces certyfikacji swoich produktów.

Linux

Linux Kernel 6.7: Nowa Era Innowacji

Linux Kernel 6.7 został oficjalnie wydany, wprowadzając szereg nowych funkcji i ulepszeń. Ten najnowszy stabilny kernel Linuxa z pewnością zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *