David Boggs, współtwórca Ethernet, nie żyje

Jak donosi The New York Times, David Boggs, współtwórca standardu Ethernet, zmarł w wieku 71 lat w szpitalu w Palo Alto w stanie Kalifornia.

David Boggs najbardziej znany był właśnie z prac nad łącznością w komputerach osobistych i współtworzył standard Ethernet, który pozwalał na łączenie urządzeń z np. drukarkami oraz, później, siecią. Boggs ukończył Uniwersytet Princeton w 1973 roku jako licencjat elektrotechnik i następnie uzyskał stopień magistra, a potem doktora na Uniwersytecie Stanforda. Pracował w Xerox PARC, laboratorium, które miało tworzyć komputer osobisty Xerox Alto.

Tam właśnie z Bobem Metcalfe’em badał nowe metody przesyłania danych. Boggs pomagał Metcalfe’owi stworzyć pierwszą wersję Ethernetu, technologii, która pozwala na łączenie komputerów osobistych z urządzeniami typu drukarki lub innymi, a później umożliwiła połączenie z internetem. Według The Economist, obaj stworzyli Ethernet, przy czym Metcalfe stał za pomysłami, a Boggs wymyślał stworzenie odpowiedniego systemu.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

IYPS – Czy Twoje hasło jest bezpieczne? Aplikacja, która sprawdza bezpieczeństwo haseł

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej aspektów naszego życia przenosi się do sieci, bezpieczeństwo online staje się priorytetem. Jednym z najważniejszych elementów tego bezpieczeństwa są silne i unikalne hasła. Ale jak sprawdzić, czy nasze hasła są rzeczywiście bezpieczne? Z pomocą przychodzi aplikacja IYPS – Is Your Password Secure?

Sprzęt

RTX 5090 z rekordową przepustowością pamięci

Według najnowszych doniesień Nvidia wybrała pamięć GDDR7 firmy Samsung jako preferowaną pamięć dla nadchodzącej serii kart graficznych GeForce RTX 50 “Blackwell”. Choć nie ma oficjalnego potwierdzenia, przeciek głosi, że ma być ona wykorzystana w produktach, które wejdą na rynek w 2025 roku.

Oprogramowanie

Oficjalnie wydano jądro Linux 6.12. Oto nowości

W tej wersji wprowadzono obsługę „PREEMPT_RT” w czasie rzeczywistym, nowy harmonogram o nazwie sched_ext oraz komunikaty alarmowe DRM w postaci kodów QR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *