Elon Musk chce kupić wszystkie akcje Twittera i wycofać go z giełdy!

Miliarder Elon Musk ogłosił zamiar skupienia wszystkich pozostałych akcji Twittera po 54,20 dolarów za sztukę. Jeśli taka operacja w ogóle dojdzie do skutku, to może opiewać na ponad 38 miliardów dolarów.

13 kwietnia 2022 roku Elon Musk zaproponował zarządowi Twittera zakupienie wszystkich akcji spółki po cenie 54,20 USD za walor – raport tej treści ukazał się dziś na stronie amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Musk chce w ten sposób wycofać Twittera z giełdy.

Oferta Muska zawiera w sobie ponad 18 proc. premii względem czwartkowego kursu akcji Twittera. Gdyby na tę propozycję przystali wszyscy pozostali akcjonariusze spółki (co jest raczej nieprawdopodobne), to transakcja taka opiewałaby na przeszło 38 miliardów dolarów. Musk deklaruje, że cała operacja odbędzie się w gotówce (a nie np. w akcjach innej spółki).

– Zainwestowałem w Twittera, ponieważ wierzę w jego potencjał stanie się platformą wolności słowa dla całego świata i wierzę, że wolność słowa jest najważniejszą wartością społeczną w funkcjonującej demokracji. Jednakże po dokonaniu mojej inwestycji zorientowałem się, że spółka nie będzie prosperowała i nie będzie służyła społeczeństwu w obecnej formie. Twitter musi zostać zamieniony w firmę prywatną – napisał Elon Musk w liście do szefa rady nadzorczej Twittera.

Na początku kwietnia Elon Musk poinformował nadzór giełdowy o zakupie 9,2 proc. akcji Twittera (zrobił to zresztą z kilkudniowym opóźnieniem, łamiąc giełdowe przepisy). Transakcja ta wywołała wtedy burzę nie tylko na rynkach finansowych, ale też w mediach głównego nurtu. Miliarder słynie bowiem z poglądów nie zawsze zbieżnych z opiniami lewicujących dziennikarzy i „postępowej” części opinii publicznej. Ma także za sobą długą historię kontrowersyjnych tweetów.

Według listy Bloomberga Elon Musk z majątkiem wycenianym na 259 mld dolarów jest najbogatszym człowiekiem na Ziemi. Trzonem majątku biznesmena jest 17-procentowy udział w giełdowej Tesli przy obecnym kursie (1009 USD) warty ponad 174 mld USD.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *