Ericsson ma problemy. Amerykański Departament Sprawiedliwości uważa, że firma płaciła terrorystom Państwa Islamskiego!

Ericsson wpadł w poważne problemy przez działania prowadzone w Iraku. Firma miała płacić terrorystom Państwa Islamskiego (ISIS), Akce Ericssona poszły w dół.

Ericsson znowu wręcza łapówki? Tym razem chodzi o terrorystów

Amerykański Departament Sprawiedliwości uważa, że Ericsson drugi raz złamał odroczone porozumienie o ściganiu, nałożone w ramach ugody za przekupstwo w pięciu krajach w 2019 roku.

Prezes Ericssona Börje Ekholm powiedział w zeszłym miesiącu, że jego firma zapłaciła za możliwość stworzenia tras transportowych w Iraku, na obszarach kontrolowanych przez grupy terrorystyczne. W tym ISIS. Choć firma nie jest w stanie znaleźć dowodów, czy pieniądze faktycznie trafiły bezpośrednio do Państwa Islamskiego.

W Ericssonie polecą głowy. Pozostaje pytanie – czyje?

Börje Ekholm jest uważany za ojca obecnych sukcesów Ericssona. Firma odzyskała swoją dawną pozycję i jest dzisiaj jednym z liderów rynku. Z drugiej strony jego ostatnie działania doprowadził do spadku cen akcji aż o 1/3 w ciągu zaledwie dwóch tygodni. W ostatnich dniach nieco wzrosły.

Najwięksi akcjonariusze Ericssona są w tej sprawie podzieleni. Norweski fundusz naftowy oraz Cevian Kapital, odpowiednio jedni z dziesięciu i pięciu największych udziałowców w firmie, zapowiadają głosowanie przeciwko zwolnieniu prezesa i kilku innych dyrektorów. Z kolei Glass Lewis i ISS, dwie największe firmy zajmujące się doradztwem dla pełnomocników, zalecają swoim klientom przeciwne działanie. Za zwolnieniem obecnego prezesa są też trzej najwięksi inwestorzy – Wallenber Investors, Industrivarden oraz fundusz emerytalny AMF.

Niemal wszyscy są jednak zgodni, że coś jest nie tak. Udziałowcy wierzą w możliwości Ericssona i potencjał firmy, ale stracili w ostatnim czasie dużo pieniędzy i mają wiele pytań co do tego, co było przyczyną obecnej sytuacji. Cały czas jest tutaj wiele niewiadomych, ale jasne jest, że coś poszło mocno nie tak.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *