Fałszywe inwestycje w nowej odsłonie. Kampania zatacza coraz szersze kręgi.

Po raz kolejny oszuści próbują pozyskać dane i pieniądze ofiar, zachęcając je do korzystania z fałszywej strony inwestycyjnej. Tym razem, poza wspomnianą ostatnio Biedronką, przestępcy wykorzystują wizerunki Wirtualnej Polski oraz koncernu Shell.

W dalszym ciągu oszuści promują swoją kampanię, w której zachęcają do korzystania z fałszywej strony inwestycyjnej. Po przejściu na stronę, użytkownik jest zachęcany do podania swoich danych celem zainwestowania w wybraną firmę. W rzeczywistości jest to jednak wyrafinowane oszustwo.

Kolejne firmy wykorzystane w ataku

CSIRT KNF już wcześniej podawał, że stworzona przez oszustów strona wykorzystuje wizerunku wielu firm, w które nieświadomy użytkownik miałby móc zainwestować. Reklamy informujące o możliwości szybkiego zarobku są dystrybuowane w mediach społecznościowych, między innymi na portalu Facebook.

Jak poinformował Karol Paciorek z CSIRT KNF, lista wykorzystanych do tej pory wizerunków jest coraz dłuższa. Oszuści, dla uwiarygodnienia swoich działań, zdecydowali się sięgnąć po takie przedsiębiorstwa jak Orlen, Lotos, PKO BP, ING czy Google. Wśród poszkodowanych znalazły się także Ministerstwo Energii i Ministerstwo Finansów, a nawet celebryci i politycy.

Nie daj się nabrać

To już kolejna odsłona tej samej kampanii, w której użytkownicy mogą stracić wszystkie swoje oszczędności. Jak zawsze, prosimy naszych czytelników o zachowanie ostrożności przy podejmowaniu decyzji o inwestowaniu za pomocą stron, co do których nie mamy pewności. Ryzyko natrafienia na fałszywe serwisy jest coraz większe.

Podając dane na niepewnych stronach ryzykujemy, że oszuści wykorzystają je do przejęcia naszego konta w bankowości internetowej lub spróbują skorzystać z nich i przejąć naszą tożsamość. Należy więc pamiętać, że brak ostrożności, to nie tylko krok do utraty pieniędzy, ale realne ryzyko poważnych problemów.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Kompilator JIT w PHP. Czy to szansa na przyspieszenie stron i sklepów?

PHP jako język interpretowany od dawna zmagał się z trudnym zadaniem poprawy swojej wydajności, szczególnie na tle konkurencyjnych języków programowania używanych w rozwiązaniach webowych. Pośród tego co nowe w PHP 8 na szczególną uwagę zasługuje kompilator JIT, który zdecydowano się oficjalnie dołączyć do najnowszej wersji.

Oprogramowanie

LibreOffice 24.8.2 dostępny do pobrania. Usunięto ponad 80 błędów

LibreOffice 24.8.2 to kolejna aktualizacja darmowego pakietu biurowego, którą warto zainstalować, by ułatwić sobie codzienną pracę. W oprogramowaniu usunięto ponad 80 błędów i zadbano o jeszcze lepszą zgodność ze znanymi formatami dokumentów. LibreOffice ma też działać stabilniej.

Oprogramowanie

Zen Browser – bardzo ciekawa alternatywa dla Firefoxa

Rynek przeglądarek można podzielić na pierwszą ligę – gdzie znajdziemy Chrome, Edge, Safari oraz Firefoxa – oraz drugą (gdzie umieściłbym Vivaldi, Operę i podobne przeglądarki), a także “poczekalnię”, w której propozycje od mniej znanych firm dopiero raczkują. Zen Browser znajduje się w tej ostatniej kategorii, a właśnie ukazała się jej wersja 1.0.0 Alpha. I już zwraca uwagę ciekawymi rozwiązaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *