Google Chrome i pilna aktualizacja z jedną poprawką. Łata lukę 0-day

Google Chrome jest bezpieczny dopiero po aktualizacji, która zawiera tylko jedną, stosunkowo tajemniczą poprawkę. Producent podaje bowiem, że luka wciąż wykorzystywana jest przez atakujących, wobec czego szczegóły zostaną ujawnione dopiero z czasem.

Obecnie wiadomo, że chodzi o lukę o dużym ryzyku dotyczącą silnika V8 przeglądarki, którą oznaczono symbolem CVE-2022-1096. Problem nie dotyczy już zaktualizowanego Chrome’a, czyli przeglądarki przynajmniej w wersji 99.0.4844.84.

Jak podaje Google, aktualizacja zostanie automatycznie zainstalowana “na dniach lub tygodniach” w komputerach z Windowsem, Makiem i Linuksem, ale instalację można wymusić nieco szybciej. By to zrobić, należy wejść do Ustawień w Google Chrome, a następnie po lewej stronie ekranu wybrać ostatnią pozycję na liście, czyli Chrome – informacje.

Aktualizacja Google Chrome

W tej zakładce można znaleźć dane zainstalowanej obecnie wersji przeglądarki i sprawdzić dostępność aktualizacji. Ten proces rozpoczyna się automatycznie, po wejściu w tę zakładkę. Nowa wersja Chrome’a, o ile jest dostępna, zostanie na tym etapie pobrana i zainstalowana, ale na koniec niezbędne będzie dodatkowo ponowne uruchomienie przeglądarki.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Android 15 wreszcie wydany! Oto główne nowości

Google wystartował z procesem aktualizacyjnym do Androida 15 dokładnie 63 dni po premierze smartfonów z linii Pixel 9 oraz 42 dni po upublicznieniu kodu źródłowego. Tak długiego poślizgu nie było jeszcze nigdy, ale można mieć nadzieję, że oprogramowanie przynajmniej zostało solidnie doszlifowane. Sam spędziłem z nim już kilkanaście godzin (wkrótce pierwsze wrażenia) i póki co nie uświadczyłem żadnych błędów.

Oprogramowanie

Premiera Ubuntu 24.10. Mnóstwo nowości i usprawnień

Premiera Ubuntu 24.10 „Oracular Oriole” jest już za nami. Najpopularniejsza spośród linuksowych dystrybucji doczekała się nowej wersji, przynoszącej ze sobą usprawnienia zarówno w kontekście działania, jak i wyglądu. To okrągłe, 40. wydanie – w sam raz na 20. urodziny.

Oprogramowanie

Kompilator JIT w PHP. Czy to szansa na przyspieszenie stron i sklepów?

PHP jako język interpretowany od dawna zmagał się z trudnym zadaniem poprawy swojej wydajności, szczególnie na tle konkurencyjnych języków programowania używanych w rozwiązaniach webowych. Pośród tego co nowe w PHP 8 na szczególną uwagę zasługuje kompilator JIT, który zdecydowano się oficjalnie dołączyć do najnowszej wersji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *