Huawei odpiera zarzuty. Wyciekły dokumenty łączące firmę z systemami opresji!

Huawei stanął w obliczu zarzutów, które mogą mu mocno zaszkodzić. Zgodnie z prezentacjami PowerPoint, do których dotarł The Washington Post, producent był zaangażowany w tworzenie technologii dla obozów pracy i reedukacji, a także systemów nadzoru chińskiej populacji.

The Washington Post twierdzi, że uzyskał dostęp do poufnych prezentacji z publicznej strony Huawei, zanim zostały one usunięte. Według raportu przygotowanego przez gazetę slajdy zawierały szczegóły dotyczące udziału Huawei w tworzeniu kilku systemów pomagających organom rządowym w:

  • identyfikacji osób na podstawie głosu,
  • monitorowaniu osób o znaczeniu politycznym,
  • zarządzaniu ideologiczną reedukacją i harmonogramem pracy więźniów.

Miały one również umożliwiać sprzedawcom detalicznym śledzenie kupujących za pomocą rozpoznawania twarzy.

Jeden z systemów, o których mowa w raporcie jest przedstawiony jako „fundament zunifikowanej platformy inteligentnych więzień”. Poza kamerami wideo i inteligentnymi bramami, zawiera on oprogramowanie do zarządzania harmonogramem osadzonych, w tym ich udziałem w zajęciach reedukacji ideologicznej i zmianami pracy w więzieniu.

Kolejny system inwigilacji miał być stosowany w Sinkiang przez siły bezpieczeństwa publicznego. Zgodnie z raportem wykorzystały one rozpoznawanie twarzy do śledzenia i ujmowania Ujgurów, muzułmańskiej mniejszości etnicznej w Chinach. Inne slajdy wyszczególniają technologię używaną do identyfikacji osób na podstawie ich głosu, systemy do śledzenia lokalizacji ludzi na podstawie nagrań z monitoringu oraz technologię do monitorowania pracowników w pracy.

Huawei odpiera zarzuty

Huawei wydało oświadczenie, w którym stwierdza, że „nie ma żadnej wiedzy o projektach wymienionych w artykule The Washington Post. Dostarczamy platformę dla usług w chmurze, działając zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami branżowymi. Huawei nie opracowuje ani nie sprzedaje systemów, które miałyby służyć namierzaniu jakichkolwiek grup społecznych”.

Chiński producent dodaje, że przestrzega obowiązujących przepisów prawa, regulacji i zasad etyki biznesowej – i tego samego wymaga też od wszystkich swoich partnerów. „Ochrona prywatności jest naszym najwyższym priorytetem i wymagamy, aby cały nasz biznes był zgodny z przepisami i regulacjami obowiązującymi w krajach, w których prowadzimy działalność” – kończy firma w oświadczeniu.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *