IPN szykuje grę wideo. Wcielimy się w kryptologa z czasów wojny między Polską, a bolszewicką Rosją!

Instytut Pamięci Narodowej zapowiedział pierwszoosobową grę przygodową, w której wcielimy się w jednego z bohaterów polskiej kryptologii z czasów wojny polsko-bolszewickiej. Zaprezentowano przy tym urywki gameplay-u.

IPN we współpracy z Biurem Nowych Technologii zaprezentował “projekt gamingowy”, czyli po prostu przygodową grę wideo dziejącą się w czasach wojny polsko-bolszewickiej – “Gra Szyfrów”. Po opublikowanym materiale trudno jest ją jednak zaklasyfikować do konkretnego gatunku, ale możemy spodziewać się pierwszoosobowej gry przygodowej z elementami skradania i zagadkami do rozwiązywania.

Tytuł zostanie udostępniony całkowicie za darmo i powstał w celu przybliżenia wydarzeń wojny polsko-bolszewickiej. Jak powiedział dr Karol Nawrocki, prezes IPN:

Chciałbym, żeby IPN stał się w krótkim czasie Instytutem Przyszłości Narodowej, który w oparciu o wiedzę historyczną będzie kształtował kolejne pokolenia Polaków w miłości do Polski i w uszanowaniu do naszego dziedzictwa historycznego i kulturowego.

Co ciekawe, premiera już niebawem, bo 21 kwietnia – na Steamie, Androidzie oraz iOS. Co więcej, obsłuży również tryb wirtualnej rzeczywistości.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Linux

Fedora Linux 40 została oficjalnie wydana

Fedora 40 i różne odmiany tej dystrybucji Linuksa są już oficjalnie dostępne i można je pobrać ze strony Fedora Project. Główną nowością jest aktualizacja pulpitu GNOME 46; wersja KDE przełącza się również na KDE Plasma 6.

Bezpieczeństwo

Ostrzeżenie CSIRT KNF. Uważaj, jeśli odwiedzałeś takie strony

CSIRT KNF zwraca uwagę, że tylko w marcu odebrano zgłoszenia ponad 6 tysięcy domen związanych z fałszywymi serwisami w sieci. Były wykorzystywane zwłaszcza na potrzeby oszustw dotyczących usług kurierskich, inwestycji czy mediów społecznościowych.

Oprogramowanie

Firefox 125 już dostępny. Autorzy zapowiadają 25% wzrost wydajności

Mozilla wypuściła aktualizację Firefox 125.0.1. Główne zmiany dotyczą zakreślania w przeglądarce PDF, kodeka AV1, kart w Firefox View, blokowania potencjalnie niezaufanych pobrań, sugestii wklejania URL, kontenerów kart i włączania WPAD. Nie zabrakło też innych, drobnych zmian i poprawek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *