Kinguin – polski portal z kluczami do gier – zamyka działalność w Rosji

Inwazja Rosji na terenie Ukrainy zbiera kolejne żniwa – tym razem boleśnie odczują je gracze ze Wschodu, którzy kupowali lub sprzedawali klucze do gier na platformie Kinguin. Firma postanowiła zrezygnować z obsługi rosyjskiego i białoruskiego rynku.

Praktycznie co chwilę możemy usłyszeć o przedsiębiorstwach, które wskutek zbrojnego ataku Rosji na Ukrainę rezygnują z działalności w kraju okupanta. Czas na kolejnego dużego gracza z branży gier.

Przedstawiciele polskiej platformy Kinguin, zajmującej się obrotem kluczami do gier realizowanych w serwisach cyfrowej dystrybucji, opublikowali oświadczenie, w którym informują o zakończeniu działalności na terenie Rosji i Białorusi.

Oznacza to, że firma zrywa relacje biznesowe z tamtejszymi przedsiębiorstwami, bankami i sprzedawcami, a także wyłącza możliwość sprzedaży kluczy. Co więcej, wraz z wprowadzeniem życie zmian, co nastąpi 4 marca, platforma automatycznie zablokuje wszystkie trwające oferty oraz zablokuje sprzedawcom z tych krajów możliwość wystawiania nowych, także zaplanowanych.

Zakończenie działalności na tych dwóch rynkach oznacza także, że Kinguin nie będzie akceptował płatności pochodzących z rosyjskich i białoruskich banków oraz systemów płatniczych.

Warto wspomnieć, że wczoraj EA poinformowało, że z gry FIFA 22 zniknie reprezentacja Rosji, a także zespoły grające w tamtejszej lidze. Można oczekiwać, że kolejne firmy związane z branżą grową będą podejmować podobne decyzje.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowa aktualizacja Windows 11 obniża wydajność dysków SSD

Windows 11 22H2 Moment 2 miał wprowadzać szereg nowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z systemu. Okazuje się, że aktualizacja w niektórych przypadkach może znacząco obniżać wydajność dysków SSD.

Bezpieczeństwo

Rosja przygotowuje nowy cyberatak. Polska w czołówce zagrożonych krajów

Microsoft opublikował raport związany z działaniami rosyjskich hakerów w cyberprzestrzeni, z którego wynika, że trwają przygotowania do kolejnej fali. Szczegółowy dokument opisuje między innymi trendy w technologii oraz dotychczasowe częste cele, a tutaj Polska znajduje się w ścisłej czołówce.

Inne

Twój e-PIT – jak łatwo rozliczyć podatek przez internet?

Jak rozliczyć podatek przez internet przy użyciu usługi Twój e-PIT? Jak zalogować się do e-Urzędu Skarbowego i uzyskać podgląd naszej wstępnie wypełnionej deklaracji podatkowej? Jeśli zastanawiasz się jak tego dokonać, zapraszamy do lektury poradnika, w którym krok po kroku omawiamy kluczowe funkcje e-PIT-u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *