Kinguin – polski portal z kluczami do gier – zamyka działalność w Rosji

Inwazja Rosji na terenie Ukrainy zbiera kolejne żniwa – tym razem boleśnie odczują je gracze ze Wschodu, którzy kupowali lub sprzedawali klucze do gier na platformie Kinguin. Firma postanowiła zrezygnować z obsługi rosyjskiego i białoruskiego rynku.

Praktycznie co chwilę możemy usłyszeć o przedsiębiorstwach, które wskutek zbrojnego ataku Rosji na Ukrainę rezygnują z działalności w kraju okupanta. Czas na kolejnego dużego gracza z branży gier.

Przedstawiciele polskiej platformy Kinguin, zajmującej się obrotem kluczami do gier realizowanych w serwisach cyfrowej dystrybucji, opublikowali oświadczenie, w którym informują o zakończeniu działalności na terenie Rosji i Białorusi.

Oznacza to, że firma zrywa relacje biznesowe z tamtejszymi przedsiębiorstwami, bankami i sprzedawcami, a także wyłącza możliwość sprzedaży kluczy. Co więcej, wraz z wprowadzeniem życie zmian, co nastąpi 4 marca, platforma automatycznie zablokuje wszystkie trwające oferty oraz zablokuje sprzedawcom z tych krajów możliwość wystawiania nowych, także zaplanowanych.

Zakończenie działalności na tych dwóch rynkach oznacza także, że Kinguin nie będzie akceptował płatności pochodzących z rosyjskich i białoruskich banków oraz systemów płatniczych.

Warto wspomnieć, że wczoraj EA poinformowało, że z gry FIFA 22 zniknie reprezentacja Rosji, a także zespoły grające w tamtejszej lidze. Można oczekiwać, że kolejne firmy związane z branżą grową będą podejmować podobne decyzje.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Sprzęt

Nadchodzi rewolucja w świecie procesorów

Choć przez ostatnie 11 lat w świecie produkcji procesorów zmieniło się sporo i dzięki kolejnym innowacjom w naszych komputerach i smartfonach obecnie znajdują się układy wyprodukowane w procesie klasy 5 lub 4 nm, to przez ten czas ogólne założenia dotyczące tego, jak powinien wyglądać pojedynczy tranzystor, pozostały relatywnie niezmienione. Jednak w najnowszych procesach technologicznych klasy 3 i 2 nm konieczne stało się wysłanie służącym nam przez ponad dekadę tranzystorów finFET na zasłużoną emeryturą, ponieważ nie da się ich już bardziej pomniejszać przy zachowaniu niezbędnych parametrów elektrycznych. Co dalej? W praktyce przekonamy się o tym już niedługo.

Militaria

Wojna dronów – jak działa zagłuszanie dronów? Jak namierzyć drony?

Drony. To właśnie ten sprzęt jest jednym z podstawowych wyróżników współczesnego konfliktu zbrojnego. Wojna na Ukrainie pokazuje, że drony, i to nie tylko te projektowane wyłącznie pod kątem zastosowań militarnych, stały się nieodzownym wyposażeniem współczesnego pola walki. Nigdy wcześniej w żadnym konflikcie tego typu sprzęt nie był wykorzystywany na tak szeroką skalę. Temat zagłuszania dronów i zakłócania ich pracy interesuje nie tylko walczące strony, ale też wiele osób, które po prostu nie chcą, by ktoś latał dronem nad ich posesją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *