Kolejny prosty sposób na ominięcie wymagań minimalnych Windows 11

Wymagania systemowe Windows 11 to temat kontrowersyjny i dla wielu oburzający. Na szczęście wymagania te nie są tak restrykcyjne, jak by się mogło początkowo wydawać. Microsoft sam podał sposób na ich ominięcie za pomocą Edytora rejestru. Teraz z pomocą przychodzi znane narzędzie Open Source do tworzenia nośników instalacyjnych USB — Rufus.

Rufus może zostać teraz użyty do ominięcia wymagań minimalnych Windows 11 bez potrzeby modyfikowania rejestru. Rufus 3.18 Beta pozwala utworzyć dysk rozruchowy USB z Windows 11 bez opcji TPM i Secure Boot. Opcja ta występuje pod nazwą “Extended Windows 11 installation mode” (“Rozszerzony tryb instalacji systemu Windows 11”) i umożliwia zainstalowanie Jedenastki na komputerach, które nie spełniają wymagań związanych z TPM 2.0 lub Secure Boot.

Podczas tworzenia dysku instalacyjnego USB z Windows 11 w Rufus możemy skorzystać z opcji obrazu (“Image option”) i wybrać wspomniany “rozszerzony” tryb. Jest on przeznaczony do scenariuszy instalacji na komputerach bez spełnionych wymagań. W tym przypadku Rufus spatchuje nośnik, tak aby system mógł być bez przeszkód zainstalowany. Jak to zrobić?

  1. Pobierz i zainstaluj Rufus 3.18 z Github.
  2. Pobierz oficjalny obraz ISO systemu Windows 11.
  3. Włóż nośnik USB (pendrive).
  4. Przy tworzeniu dysku rozruchowego wybierz opcję “Extended Windows 11 installation mode”.
Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Menadżer haseł Norton złamany! Wyciek danych użytkowników

Znany producent oprogramowania odpowiadającego za bezpieczeństwo naszych komputerów i danych — Norton — poinformował o złamaniu zabezpieczeń usługi LifeLock, służącej m.in. do przechowywania haseł. Hakerzy mogli uzyskać dostęp do kont niektórych klientów.

Bezpieczeństwo

Każdy smartfon można podsłuchać. Wystarczy sprytny trik z akcelerometrem

Ataki bocznokanałowe to fascynująca sprawa. Przyznajcie, pomysły takie jak wykorzystanie regulacji prędkości obrotowej wentylatorów komputera do przesyłania danych alfabetem Morse’a robią wrażenie. Oto kolejny z nich. Nie mniej zaskakujący, za to potencjalnie niebezpieczny, bo pozwala napastnikowi podsłuchiwać rozmowy. W pewnym sensie.

Oprogramowanie

Programiści wolą Linuksa od Maca. Dlaczego?

Linux wygrywa z systemem macOS wśród programistów. Kodowanie to jedno z tych zastosowań, wśród których „Pingwinek” odgrywa naprawdę dużą rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *