Kolejny prosty sposób na ominięcie wymagań minimalnych Windows 11

Wymagania systemowe Windows 11 to temat kontrowersyjny i dla wielu oburzający. Na szczęście wymagania te nie są tak restrykcyjne, jak by się mogło początkowo wydawać. Microsoft sam podał sposób na ich ominięcie za pomocą Edytora rejestru. Teraz z pomocą przychodzi znane narzędzie Open Source do tworzenia nośników instalacyjnych USB — Rufus.

Rufus może zostać teraz użyty do ominięcia wymagań minimalnych Windows 11 bez potrzeby modyfikowania rejestru. Rufus 3.18 Beta pozwala utworzyć dysk rozruchowy USB z Windows 11 bez opcji TPM i Secure Boot. Opcja ta występuje pod nazwą “Extended Windows 11 installation mode” (“Rozszerzony tryb instalacji systemu Windows 11”) i umożliwia zainstalowanie Jedenastki na komputerach, które nie spełniają wymagań związanych z TPM 2.0 lub Secure Boot.

Podczas tworzenia dysku instalacyjnego USB z Windows 11 w Rufus możemy skorzystać z opcji obrazu (“Image option”) i wybrać wspomniany “rozszerzony” tryb. Jest on przeznaczony do scenariuszy instalacji na komputerach bez spełnionych wymagań. W tym przypadku Rufus spatchuje nośnik, tak aby system mógł być bez przeszkód zainstalowany. Jak to zrobić?

  1. Pobierz i zainstaluj Rufus 3.18 z Github.
  2. Pobierz oficjalny obraz ISO systemu Windows 11.
  3. Włóż nośnik USB (pendrive).
  4. Przy tworzeniu dysku rozruchowego wybierz opcję “Extended Windows 11 installation mode”.
Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Militaria

Wyrzutnie rakietowe HIMARS już w Ukrainie. Zobacz je w akcji!

Jak poinformował ukraiński rząd, pierwsze systemy artylerii rakietowej HIMARS są już w rękach ukraińskich żołnierzy. Broń trafiła tam w ramach pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych i w sieci pojawiło się już nagranie rzekomo prezentujące je w akcji.

Mobilne

Aplikacje, które pomogą uniknąć mandatu podczas wakacji. Poznaj je!

Zbliżające się wakacje wiążą się z wyjazdami, a wiele osób decyduje się na podróż własnym autem. Warto jednak mieć na uwadzę, że rok 2022 stoi pod znakiem podwyżek i dotyczy to również kar za przekroczenie prędkości na polskich drogach. O “mandatach grozy” z pewnością usłyszymy tego lata wielokrotnie, a dzięki tym aplikacjom kierowcy z wyprzedzeniem dostaną informację o najbliższych fotoradarach.

Oprogramowanie

W jakim stopniu przeglądarki są dziś zgodne ze standardem HTML?

Dyskusje na temat zgodności przeglądarek z HTML5 całkowicie ucichły. Wróciliśmy do sytuacji sprzed dwóch dekad, gdy rozpatrywano jedynie zgodność stron z przeglądarką, a nie standardem. Czyżby wszyscy byli już zgodni z HTML5?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.