Kolejny prosty sposób na ominięcie wymagań minimalnych Windows 11

Wymagania systemowe Windows 11 to temat kontrowersyjny i dla wielu oburzający. Na szczęście wymagania te nie są tak restrykcyjne, jak by się mogło początkowo wydawać. Microsoft sam podał sposób na ich ominięcie za pomocą Edytora rejestru. Teraz z pomocą przychodzi znane narzędzie Open Source do tworzenia nośników instalacyjnych USB — Rufus.

Rufus może zostać teraz użyty do ominięcia wymagań minimalnych Windows 11 bez potrzeby modyfikowania rejestru. Rufus 3.18 Beta pozwala utworzyć dysk rozruchowy USB z Windows 11 bez opcji TPM i Secure Boot. Opcja ta występuje pod nazwą “Extended Windows 11 installation mode” (“Rozszerzony tryb instalacji systemu Windows 11”) i umożliwia zainstalowanie Jedenastki na komputerach, które nie spełniają wymagań związanych z TPM 2.0 lub Secure Boot.

Podczas tworzenia dysku instalacyjnego USB z Windows 11 w Rufus możemy skorzystać z opcji obrazu (“Image option”) i wybrać wspomniany “rozszerzony” tryb. Jest on przeznaczony do scenariuszy instalacji na komputerach bez spełnionych wymagań. W tym przypadku Rufus spatchuje nośnik, tak aby system mógł być bez przeszkód zainstalowany. Jak to zrobić?

  1. Pobierz i zainstaluj Rufus 3.18 z Github.
  2. Pobierz oficjalny obraz ISO systemu Windows 11.
  3. Włóż nośnik USB (pendrive).
  4. Przy tworzeniu dysku rozruchowego wybierz opcję “Extended Windows 11 installation mode”.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Ostrzeżenie CSIRT KNF. Uważaj, jeśli odwiedzałeś takie strony

CSIRT KNF zwraca uwagę, że tylko w marcu odebrano zgłoszenia ponad 6 tysięcy domen związanych z fałszywymi serwisami w sieci. Były wykorzystywane zwłaszcza na potrzeby oszustw dotyczących usług kurierskich, inwestycji czy mediów społecznościowych.

Oprogramowanie

Firefox 125 już dostępny. Autorzy zapowiadają 25% wzrost wydajności

Mozilla wypuściła aktualizację Firefox 125.0.1. Główne zmiany dotyczą zakreślania w przeglądarce PDF, kodeka AV1, kart w Firefox View, blokowania potencjalnie niezaufanych pobrań, sugestii wklejania URL, kontenerów kart i włączania WPAD. Nie zabrakło też innych, drobnych zmian i poprawek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *