Kolejny prosty sposób na ominięcie wymagań minimalnych Windows 11

Wymagania systemowe Windows 11 to temat kontrowersyjny i dla wielu oburzający. Na szczęście wymagania te nie są tak restrykcyjne, jak by się mogło początkowo wydawać. Microsoft sam podał sposób na ich ominięcie za pomocą Edytora rejestru. Teraz z pomocą przychodzi znane narzędzie Open Source do tworzenia nośników instalacyjnych USB — Rufus.

Rufus może zostać teraz użyty do ominięcia wymagań minimalnych Windows 11 bez potrzeby modyfikowania rejestru. Rufus 3.18 Beta pozwala utworzyć dysk rozruchowy USB z Windows 11 bez opcji TPM i Secure Boot. Opcja ta występuje pod nazwą “Extended Windows 11 installation mode” (“Rozszerzony tryb instalacji systemu Windows 11”) i umożliwia zainstalowanie Jedenastki na komputerach, które nie spełniają wymagań związanych z TPM 2.0 lub Secure Boot.

Podczas tworzenia dysku instalacyjnego USB z Windows 11 w Rufus możemy skorzystać z opcji obrazu (“Image option”) i wybrać wspomniany “rozszerzony” tryb. Jest on przeznaczony do scenariuszy instalacji na komputerach bez spełnionych wymagań. W tym przypadku Rufus spatchuje nośnik, tak aby system mógł być bez przeszkód zainstalowany. Jak to zrobić?

  1. Pobierz i zainstaluj Rufus 3.18 z Github.
  2. Pobierz oficjalny obraz ISO systemu Windows 11.
  3. Włóż nośnik USB (pendrive).
  4. Przy tworzeniu dysku rozruchowego wybierz opcję “Extended Windows 11 installation mode”.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *