Nowości w Google Maps. Są też zmiany w wyszukiwarce

Google zaprezentował kilka nowych funkcji, które w najbliższym czasie trafią do wyszukiwarki oraz Map. Nowości pomogą łatwiej i szybciej docierać do wyszukiwanych informacji, a w przypadku Google Maps – analizować sytuację, jaką można zastać w miejscu docelowym podróży.

Nowe opcje zostały zaprezentowane na konferencji Google Search On i są tylko wstępem do wielu innych zmian, które Google zamierza wdrożyć swoich usługach. Na tapet wzięto przede wszystkim wyszukiwarkę Google, do której trafia multiwyszukiwanie – nowa opcja pozwalająca szukać stron docelowych jednocześnie z wykorzystaniem tekstowych zapytań oraz obrazów. Rozwiązanie to już teraz jest dostępne w języku angielskim, a w ciągu “najbliższych miesięcy” zostanie udostępnione na 70 kolejnych rynkach.

Docelowo multiwyszukiwanie zostanie rozszerzone o multiwyszukiwanie w pobliżu. Dzięki temu mechanizmowi użytkownik będzie mógł zrobić zdjęcie wybranej rzeczy (np. rośliny), a następnie wyszukać je w tytułowym “pobliżu” – Google wskaże sklep ogrodniczy, w którym taką roślinę można kupić. Niestety w tym przypadku na wdrożenie trzeba będzie sporo zaczekać. “Jesienią” funkcja ma zostać udostępniona w języku angielskim w USA. Dostępność na innych rynkach to kwestia jeszcze dalszej przyszłości.

Widok immersyjny w Mapach Google – tutaj z symulacją pory dnia

Inną ciekawą nowością wydaje się natomiast immersyjny widok w Google Maps – dzięki tej funkcji twórcy chcą dać wszystkim szansę, by “poczuli atmosferę” miejsca docelowego podróży. Chodzi o możliwość wyświetlenia w jednym miejscu kompletu informacji (takich jak pogoda czy natężenie ruchu) w miejscu docelowym z uwzględnieniem czasu w jakim użytkownik dotrze na miejsce.

“Dzięki połączeniu naszych zaawansowanych zdjęć świata z opracowanymi przez nas modelami predykcyjnymi możesz doświadczyć tego, jak w danym miejscu będzie jutro, w przyszłym tygodniu, a nawet w przyszłym miesiącu. Dziś poszerzamy pierwszą wersję tej funkcji o widok z lotu ptaka na 250 punktów orientacyjnych, a w najbliższych miesiącach widok immersyjny pojawi się w 5 dużych miastach (i w kolejnych niewiele później)” – czytamy na Blogu Google’a.

W Polsce nowe widoki będą dostępne w Zamku Królewskim w WarszawieCentrum Nauki KopernikMuzeum Powstania WarszawskiegoPOLIN Muzeum Historii Żydów PolskichPałacu Prezydenckim oraz Pałacu Kultury i Nauki.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Sprzęt

Nadchodzi rewolucja w świecie procesorów

Choć przez ostatnie 11 lat w świecie produkcji procesorów zmieniło się sporo i dzięki kolejnym innowacjom w naszych komputerach i smartfonach obecnie znajdują się układy wyprodukowane w procesie klasy 5 lub 4 nm, to przez ten czas ogólne założenia dotyczące tego, jak powinien wyglądać pojedynczy tranzystor, pozostały relatywnie niezmienione. Jednak w najnowszych procesach technologicznych klasy 3 i 2 nm konieczne stało się wysłanie służącym nam przez ponad dekadę tranzystorów finFET na zasłużoną emeryturą, ponieważ nie da się ich już bardziej pomniejszać przy zachowaniu niezbędnych parametrów elektrycznych. Co dalej? W praktyce przekonamy się o tym już niedługo.

Militaria

Wojna dronów – jak działa zagłuszanie dronów? Jak namierzyć drony?

Drony. To właśnie ten sprzęt jest jednym z podstawowych wyróżników współczesnego konfliktu zbrojnego. Wojna na Ukrainie pokazuje, że drony, i to nie tylko te projektowane wyłącznie pod kątem zastosowań militarnych, stały się nieodzownym wyposażeniem współczesnego pola walki. Nigdy wcześniej w żadnym konflikcie tego typu sprzęt nie był wykorzystywany na tak szeroką skalę. Temat zagłuszania dronów i zakłócania ich pracy interesuje nie tylko walczące strony, ale też wiele osób, które po prostu nie chcą, by ktoś latał dronem nad ich posesją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *