Nowy Firefox 120.0.1 – rozwiązanie problemu obciążenia procesora

Firefox, popularna przeglądarka internetowa, właśnie otrzymała aktualizację do wersji 120.0.1. Ta nowa wersja powinna zainteresować wszystkich użytkowników, którzy dostrzegali problem z nienaturalnym obciążeniem procesora. W niektórych przypadkach, teoretyczne obciążenie CPU mogło sięgać nawet 100 proc.

Serwis Ghacks zwrócił uwagę na tę aktualizację Firefoksa. Okazało się, że w poprzedniej wersji przeglądarki występował błąd, który powodował sztuczne zwiększenie obciążenia procesora podczas przeglądania niektórych stron internetowych, takich jak Mapy Google. Wydanie 120.0.1 rozwiązuje ten problem oraz kilka innych usterek. Aktualizacja zazwyczaj zostanie pobrana automatycznie.

Jeśli jednak chcesz przyspieszyć ten proces, możesz zajrzeć do ustawień przeglądarki. Wyświetlenie informacji “o przeglądarce” spowoduje, że Firefox wcześniej sprawdzi dostępność aktualizacji i zainstaluje ją. Najnowszą wersję można również pobrać ręcznie, na przykład z katalogu oprogramowania.

Firefox 120.0.1 to nie tylko łatka na problem z obciążeniem CPU. Aktualizacja ta usuwa również błędy związane z nieprawidłowym odtwarzaniem filmów na YouTube (gdy włączone jest przyspieszenie sprzętowe), wolnym uruchamianiem przeglądarki, niepoprawnym wyświetlaniem materiałów wideo na pełnym ekranie oraz problemami z uruchamianiem Firefoksa na niektórych systemach Linux.

Jeśli korzystasz z Firefoksa i dostrzegasz problemy z obciążeniem procesora lub innymi wymienionymi usterek, zdecydowanie warto zaktualizować przeglądarkę do najnowszej wersji 120.0.1.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

GPT-5 będzie „na poziomie osoby z doktoratem”? OpenAI zachwala nowy model

Model GPT-5 może w pewnych konkretnych zadaniach wykazywać się „inteligencją” na poziomie doktora nauk. Tak przynajmniej wynika z deklaracji ze strony OpenAI. Firma traktuje swoje kolejne modele sztucznej inteligencji jako przykład rozwoju podobny do tego, który ma miejsce w przypadku nauki w szkole i na uczelni.

Bezpieczeństwo

Komunikat CSIRT KNF. Atak na użytkowników telefonów iPhone

CSIRT KNF ostrzega użytkowników iPhone’ów z aktywną obsługą wiadomości iMessage przed trwającą kampanią phishingową. Oszuści wykorzystują nośny wątek “nieodebranej paczki”, by zachęcić do kliknięcia linku. W ten sposób można trafić na fałszywą stronę InPostu, gdzie wyłudzane są dane.

Sprzęt

Komputery Copilot+ już oficjalnie dostępne w sprzedaży

Zgodnie z planami, dzisiaj laptopy Copilot+ wkraczają na rynek. Rozpoczyna się w ten sposób nowy rozdział w technologii, gdyż nie tylko mamy nową kategorię produktów, ale także nowego gracza na rynku pecetów – Qualcomm. A producent podobno działa nad kolejnymi Snapdragonami, których cena ma być tak przystępna, że urządzenia Copilot+ trafią pod strzechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *