Nowy Firefox 120.0.1 – rozwiązanie problemu obciążenia procesora

Firefox, popularna przeglądarka internetowa, właśnie otrzymała aktualizację do wersji 120.0.1. Ta nowa wersja powinna zainteresować wszystkich użytkowników, którzy dostrzegali problem z nienaturalnym obciążeniem procesora. W niektórych przypadkach, teoretyczne obciążenie CPU mogło sięgać nawet 100 proc.

Serwis Ghacks zwrócił uwagę na tę aktualizację Firefoksa. Okazało się, że w poprzedniej wersji przeglądarki występował błąd, który powodował sztuczne zwiększenie obciążenia procesora podczas przeglądania niektórych stron internetowych, takich jak Mapy Google. Wydanie 120.0.1 rozwiązuje ten problem oraz kilka innych usterek. Aktualizacja zazwyczaj zostanie pobrana automatycznie.

Jeśli jednak chcesz przyspieszyć ten proces, możesz zajrzeć do ustawień przeglądarki. Wyświetlenie informacji “o przeglądarce” spowoduje, że Firefox wcześniej sprawdzi dostępność aktualizacji i zainstaluje ją. Najnowszą wersję można również pobrać ręcznie, na przykład z katalogu oprogramowania.

Firefox 120.0.1 to nie tylko łatka na problem z obciążeniem CPU. Aktualizacja ta usuwa również błędy związane z nieprawidłowym odtwarzaniem filmów na YouTube (gdy włączone jest przyspieszenie sprzętowe), wolnym uruchamianiem przeglądarki, niepoprawnym wyświetlaniem materiałów wideo na pełnym ekranie oraz problemami z uruchamianiem Firefoksa na niektórych systemach Linux.

Jeśli korzystasz z Firefoksa i dostrzegasz problemy z obciążeniem procesora lub innymi wymienionymi usterek, zdecydowanie warto zaktualizować przeglądarkę do najnowszej wersji 120.0.1.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Sprzęt

Standard Wi-Fi 7 oficjalnie zatwierdzony

Wi-Fi 7 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, który został oficjalnie zatwierdzony i jest gotowy do wdrożenia. Oficjalna specyfikacja tego standardu została ogłoszona na targach CES 2024, co oznacza, że producenci urządzeń mogą teraz rozpocząć proces certyfikacji swoich produktów.

Linux

Linux Kernel 6.7: Nowa Era Innowacji

Linux Kernel 6.7 został oficjalnie wydany, wprowadzając szereg nowych funkcji i ulepszeń. Ten najnowszy stabilny kernel Linuxa z pewnością zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *