NVIDIA ma problemy. Premiery nowych kart graficznych opóźnione

Wygląda na to, że premiery kart graficznych nowej generacji (i nie tylko) zostaną opóźnione. Powody? Nieznane, ale patrząc na obecną sytuację na rynku oraz ceny, są raczej oczywiste… choć nieoficjalne.

Nie tylko RTX 4000, ale też skromny GTX 1630 – premiery kart graficznych opóźnione

Zacznijmy może od mniej ważnej informacji. Dotychczas mówiono, że NVIDIA planuje wprowadzić na rynek kartę graficzną GTX 1630 w przyszłym tygodniu. Jednak kilka dni temu firma zaktualizowała termin embarga na ten model na „do ustalenia”, co wewnętrznie tłumaczy się problemami z zabezpieczeniem niezbędnych komponentów. Jakich? Tego nie wiemy.

Co jednak najciekawsze, 31 maja producenci niereferencyjnych kart graficznych zaczęli otrzymywać stosowne wytyczne i zestawy, więc z całą pewnością mają już wyprodukowane pierwsze karty, które w tej chwili są sprawdzane. Projekt opakowania również został sfinalizowany i zatwierdzony, więc obecnie te firmy oczekują na informację o nowej oficjalnej dacie premiery.

Wygląda na to, że będziemy musieli przyzwyczaić się do rodziny GeForce RTX 3000 dłużej i szczerze? Trudno się temu dziwić, patrząc na ostatnie półtora roku na rynku i załamanie dostaw, które dopiero teraz zaczęły zmierzać ku normalnej sytuacji. To z kolei oznacza, że firmy mogą wycisnąć ciągle znaczne ilości gotówki ze swoich starych produktów, których koszt wprowadzenia na rynek już poniosły.

Oczywiście oficjalnie tego typu scenariusz nie ma miejsca – opóźnienia są spowodowane… czymś. Czym dokładnie? Tego nie wiemy, ale serwis Videocardz potwierdził doniesienia Wccftech, wspominając o opóźnieniu premier rynkowych „o miesiąc” dla RTX 4090-RTX 3070. Z jednej strony taka taktyka może być korzystna, bo NVIDIA pozbawi się w następnych miesiącach zapasu swoich kart starszej generacji i zadba o możliwość zapewnienia wyższej podaży tych nowych na bardziej nasycony już rynek.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *