Polski GOODRAM wprowadza topowe SSD – robią wrażenie

Firma GOODRAM nie zamierza spoczywać na laurach i prezentuje kolejny dysk SSD. Tym razem jest to topowy model SSD IRDM PRO M.2, który został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach.

GOODRAM SSD IRDM PRO M.2 to pierwsze modele polskiej marki, które korzystają z interfejsu PCI-Express 4.0 x4. Jak informuje producent, to odpowiedź na zróżnicowane zapotrzebowanie użytkowników tego typu produktów – od codziennych rozwiązań po profesjonalne zastosowania, jak na przykład praca w programach do modelowania i animowania w 3D oraz renderowania obrazów. Nośnik sprawdzi się także w konsoli PlayStation 5.

Superszybki dysk GOODRAM SSD IRDM PRO M.2

Model GOODRAM SSD IRDM PRO M.2 występuje w trzech wersjach pojemnościowych: 1 TB, 2 TB i 4 TB. Uwagę zwraca autorski, opcjonalny radiator, który ma wspomagać odprowadzanie ciepła, a przy tym wyróżnia się ciekawym wzornictwem – producent postawił na styl modern retro, czerpiąc z designu elektroniki lat 80-tych.

W zestawie z dyskiem znajdziemy opcjonalny radiator – to spora konstrukcja z aluminium (20 mm wysokości)

Nowa konstrukcja wykorzystuje potencjał interfejsu PCI-Express 4.0 x4 i protokołu NVMe 1.4 – deklarowane transfery sekwencyjne sięgają 7000 MB/s przy odczycie i 6850 MB/s przy zapisie (najmniej pojemna wersja oferuje słabsze parametry zapisu).

Dobre osiągi to zasługa nowoczesnej konstrukcji. Modele IRDM PRO M.2 bazują na 8-kanałowym kontrolerze Phison PS5018-E18 i pamięciach 3D TLC NAND, a całość dodatkowo wspomaga do 2 GB pamięci DRAM.

Specyfikacja dysków GOODRAM SSD IRDM PRO M.2

Model GOODRAM IRDM PRO M.2 1 TBGOODRAM IRDM PRO M.2 2 TBGOODRAM IRDM PRO M.2 4 TB
Pojemność1 TB2 TB4 TB
InterfejsPCIe 4.0 x4/NVMe 1.4PCIe 4.0 x4/NVMe 1.4PCIe 4.0 x4/NVMe 1.4
KontrolerPhison PS5018-E18Phison PS5018-E18Phison PS5018-E18
Kości pamięci3D TLC NAND3D TLC NAND3D TLC NAND
Pamięć DRAM1 GB2 GB2 GB
Transfery (odczyt/zapis)7000/5500 MB/s7000/6850 MB/s7000/6850 MB/s
Operacje losowe (odczyt/zapis)350 000/700 000 IOPS650 000/700 000 IOPS650 000/700 000 IOPS
Gwarancja (TBW)5 lat (700 TB)5 lat (1400 TB)5 lat (3000 TB)

Ceny dysków GOODRAM SSD IRDM PRO M.2 – tanio nie jest

W środku opakowania producent umieścił dysk, osobno radiator oraz zestaw montażowy składający się z blaszki, śrub oraz małego śrubokrętu. Miłym dodatkiem są też naklejki z motywami marki IRDM.

Dyski GOODRAM SSD IRDM PRO M.2 są dostarczane z bogatym wyposażeniem

Dyski GOODRAM SSD IRDM PRO M.2 już pojawiają się w sprzedaży, ale ich ceny nie należą do najniższych (właściwie są to jedne z najdroższych modeli bazujących na kontrolerze Phison E18).

  • GOODRAM SSD IRDM PRO M.2 1 TB – 1100 zł
  • GOODRAM SSD IRDM PRO M.2 2 TB – 2000 zł
  • GOODRAM SSD IRDM PRO M.2 4 TB – 4000 zł

Polski producent zapowiedział, że z biegiem czasu ceny nośników powinny spać do bardziej akceptowalnego poziomu. Za wyborem sprzętu ma przemawiać też długa, 5-letnia gwarancja (z ograniczeniem TBW).

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *