Potężny ładunek kart graficznych GeForce RTX 30xx został skradziony

Jeden z wiodących zewnętrznych producentów kart graficznych – firma EVGA – poinformował o kradzieży dużego ładnunku układów z serii GeForce RTX 30xx. Ta sytuacja może tylko pogłębić problemy z dostępnością nowych GPU Nvidii.

Dożyliśmy czasów, w których karta graficzna jest bardzo łakomym kąskiem dla grup przestępczych – potwierdzają to najnowsze doniesienia firmy EVGA, która poinformowała o kradzieży ciężarówki wypełnionej nowymi układami z rodziny GeForce RTX 30xx.

Łupem złodziei padły różne modele desktopowych GPU, począwszy od GeForce RTX 3060, na topowym RTX 3090 skończywszy. Producent nie podaje, jaka konkretnie ilość została przechwycona w drodze do centrum dystrybucyjnego EVGA w Stanach Zjednoczonych, ale można oczekiwać, że mowa o tysiącach sztuk.

Jeśli uda Wam się natknąć na jeden ze skradzionych układów, to jego kupno zdecydowanie nie będzie dobrym pomysłem – w przypadku wykrycia takiej transakcji, możemy narazić się na spore konsekwencje natury prawnej. Producent udostępnił stronę, na której można sprawdzić, czy posiadany przez nas model nie został skradziony.

Szanse na zakup takiej karty graficznej są jednak minimalne – można oczekiwać, że lwia część skradzionego ładunku trafiła już w ręce kopaczy kryptowalut. W związku z tym ich odzyskanie staje się wręcz misją niemożliwą do wykonania.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Bezpieczeństwo

Za sprawą ataku ransomware wyciekły medyczne dane Polaków

Do internetu wyciekły wyniki badań medycznych wykonanych przez ostatnie kilka lat w jednej z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów medycznych, firmy ALAB. Wyciek danych jest wynikiem ataku grupy ransomware, a dane uważane są za próbkę.

Oprogramowanie

WordPress 6.4: Nowe funkcje, ulepszenia i zmiany

WordPress 6.4 to najnowsza wersja popularnego systemu zarządzania treścią, który oferuje wiele nowych funkcji, ulepszeń i zmian. Ta aktualizacja, która została zaplanowana na 7 listopada 2023 roku, wprowadza wiele interesujących nowości, które warto poznać. Poniżej przedstawiam szczegółowy artykuł na temat nowej wersji WordPress 6.4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *