Potężny ładunek kart graficznych GeForce RTX 30xx został skradziony

Jeden z wiodących zewnętrznych producentów kart graficznych – firma EVGA – poinformował o kradzieży dużego ładnunku układów z serii GeForce RTX 30xx. Ta sytuacja może tylko pogłębić problemy z dostępnością nowych GPU Nvidii.

Dożyliśmy czasów, w których karta graficzna jest bardzo łakomym kąskiem dla grup przestępczych – potwierdzają to najnowsze doniesienia firmy EVGA, która poinformowała o kradzieży ciężarówki wypełnionej nowymi układami z rodziny GeForce RTX 30xx.

Łupem złodziei padły różne modele desktopowych GPU, począwszy od GeForce RTX 3060, na topowym RTX 3090 skończywszy. Producent nie podaje, jaka konkretnie ilość została przechwycona w drodze do centrum dystrybucyjnego EVGA w Stanach Zjednoczonych, ale można oczekiwać, że mowa o tysiącach sztuk.

Jeśli uda Wam się natknąć na jeden ze skradzionych układów, to jego kupno zdecydowanie nie będzie dobrym pomysłem – w przypadku wykrycia takiej transakcji, możemy narazić się na spore konsekwencje natury prawnej. Producent udostępnił stronę, na której można sprawdzić, czy posiadany przez nas model nie został skradziony.

Szanse na zakup takiej karty graficznej są jednak minimalne – można oczekiwać, że lwia część skradzionego ładunku trafiła już w ręce kopaczy kryptowalut. W związku z tym ich odzyskanie staje się wręcz misją niemożliwą do wykonania.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Czy unijne regulacje DORA i NIS2 zwiększą bezpieczeństwo sieci?

Średnio już 4,45 milionów dolarów wynoszą koszty neutralizacji skutków incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych w firmach1. W ostatnich latach cyberprzestępcy coraz częściej prowadzą tzw. ataki na łańcuch dostaw, w których wprowadzenie złośliwego kodu do produktu jednej firmy lub włamanie do jej cyfrowych systemów może dotknąć setki, a nawet tysiące jej partnerów i podwykonawców. O tym, że problem jest poważny, świadczą najnowsze regulacje wprowadzane na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach czy Unii Europejskiej (NIS2 i DORA), które mają zwiększać bezpieczeństwo klientów i dostawców.

Bezpieczeństwo

Luka w chipach Apple. Eksperci opracowali atak typu GoFetch

Eksperci z kilku uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych połączyli siły podczas pracy nad wyodrębnianiem sekretów kryptograficznych z komputerów Apple z procesorami ARM M1 i M2. Atak nazwano “GoFetch Attack”.

Sprzęt

Ukończono montaż nowego superkomputera ,,Helios”. To numer 1 w Polsce

Superkomputer Helios to system zainstalowany w ACK Cyfronet AGH, a powstały w wyniku prac realizowanych w koordynowanym przez Cyfronet projekcie Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL. Superkomputer został zbudowany według projektu Cyfronetu przez Hewlett-Packard Enterprise w oparciu o platformę HPE Cray EX4000 i składa się z trzech partycji obliczeniowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *