Potężny ładunek kart graficznych GeForce RTX 30xx został skradziony

Jeden z wiodących zewnętrznych producentów kart graficznych – firma EVGA – poinformował o kradzieży dużego ładnunku układów z serii GeForce RTX 30xx. Ta sytuacja może tylko pogłębić problemy z dostępnością nowych GPU Nvidii.

Dożyliśmy czasów, w których karta graficzna jest bardzo łakomym kąskiem dla grup przestępczych – potwierdzają to najnowsze doniesienia firmy EVGA, która poinformowała o kradzieży ciężarówki wypełnionej nowymi układami z rodziny GeForce RTX 30xx.

Łupem złodziei padły różne modele desktopowych GPU, począwszy od GeForce RTX 3060, na topowym RTX 3090 skończywszy. Producent nie podaje, jaka konkretnie ilość została przechwycona w drodze do centrum dystrybucyjnego EVGA w Stanach Zjednoczonych, ale można oczekiwać, że mowa o tysiącach sztuk.

Jeśli uda Wam się natknąć na jeden ze skradzionych układów, to jego kupno zdecydowanie nie będzie dobrym pomysłem – w przypadku wykrycia takiej transakcji, możemy narazić się na spore konsekwencje natury prawnej. Producent udostępnił stronę, na której można sprawdzić, czy posiadany przez nas model nie został skradziony.

Szanse na zakup takiej karty graficznej są jednak minimalne – można oczekiwać, że lwia część skradzionego ładunku trafiła już w ręce kopaczy kryptowalut. W związku z tym ich odzyskanie staje się wręcz misją niemożliwą do wykonania.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.