Ryzen Threadripper 5990X podkręcony do blisko 5 GHz. Pobił rekord w benchmarku

Ryzen Threadripper 5990X to konkretny procesor AMD, który udało się przetaktować do wartości ponad 4,8 GHz dla wszystkich 64 rdzeni! Dzięki temu zdołano wykręcić rekordowy wynik w benchmarku Cinebench R23 w postaci aż 100 tys. punktów. Wynik z pewnością godny pozazdroszczenia.

Jak bardzo udało się wam przetaktować wasz procesor i jak dobre wyniki uzyskał w benchmarkach? Zapewne nie tak wysokie, jak Ryzen Threadripper 5990X firmy AMD, który został podkręcony do wartości aż 4,82 GHz. Normalnie pewnie nie robiłoby to wrażenia, ale taki zegar udało się uzyskać dla wszystkich jego 64 rdzeni!

64-rdzeniowy Ryzen Threadripper 5990X w postaci jednostki inżynieryjnej zdołał uzyskać naprawdę ogromną wydajność. Do tego stopnia, że w popularnym benchmarku do badania CPU Cinebench R23 pobił nowy rekord – w postaci aż 100 tys. punktów. To zapewne w najbliższym czasie uda się niewielu.

W trakcie podkręcania procesora Ryzen Threadripper 5990X wykorzystano płytę główną ASUS ROG Zenith II Extreme Alpha w połączeniu z 32 GB (8 x 4) pamięci typu DDR4-2144. Ponadto użyto zmodyfikowane chłodzenie oparte na cieczy o nazwie EK-Quantum.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

Google Gemini – pogromca Chat GPT-4

Google od dawna inwestuje w sztuczną inteligencję, a wraz z pojawieniem się ChatGPT-3 od OpenAI, firma postanowiła wypuścić własne narzędzie o podobnej funkcjonalności. Bard, który zadebiutował w lipcu 2023 roku, okazał się być bardzo obiecującym rozwiązaniem, ale Google nie zamierza się na tym zatrzymywać.

Oprogramowanie

Nowy Firefox 120.0.1 – rozwiązanie problemu obciążenia procesora

Firefox, popularna przeglądarka internetowa, właśnie otrzymała aktualizację do wersji 120.0.1. Ta nowa wersja powinna zainteresować wszystkich użytkowników, którzy dostrzegali problem z nienaturalnym obciążeniem procesora. W niektórych przypadkach, teoretyczne obciążenie CPU mogło sięgać nawet 100 proc.

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *