Ryzen Threadripper 5990X podkręcony do blisko 5 GHz. Pobił rekord w benchmarku

Ryzen Threadripper 5990X to konkretny procesor AMD, który udało się przetaktować do wartości ponad 4,8 GHz dla wszystkich 64 rdzeni! Dzięki temu zdołano wykręcić rekordowy wynik w benchmarku Cinebench R23 w postaci aż 100 tys. punktów. Wynik z pewnością godny pozazdroszczenia.

Jak bardzo udało się wam przetaktować wasz procesor i jak dobre wyniki uzyskał w benchmarkach? Zapewne nie tak wysokie, jak Ryzen Threadripper 5990X firmy AMD, który został podkręcony do wartości aż 4,82 GHz. Normalnie pewnie nie robiłoby to wrażenia, ale taki zegar udało się uzyskać dla wszystkich jego 64 rdzeni!

64-rdzeniowy Ryzen Threadripper 5990X w postaci jednostki inżynieryjnej zdołał uzyskać naprawdę ogromną wydajność. Do tego stopnia, że w popularnym benchmarku do badania CPU Cinebench R23 pobił nowy rekord – w postaci aż 100 tys. punktów. To zapewne w najbliższym czasie uda się niewielu.

W trakcie podkręcania procesora Ryzen Threadripper 5990X wykorzystano płytę główną ASUS ROG Zenith II Extreme Alpha w połączeniu z 32 GB (8 x 4) pamięci typu DDR4-2144. Ponadto użyto zmodyfikowane chłodzenie oparte na cieczy o nazwie EK-Quantum.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Czy unijne regulacje DORA i NIS2 zwiększą bezpieczeństwo sieci?

Średnio już 4,45 milionów dolarów wynoszą koszty neutralizacji skutków incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych w firmach1. W ostatnich latach cyberprzestępcy coraz częściej prowadzą tzw. ataki na łańcuch dostaw, w których wprowadzenie złośliwego kodu do produktu jednej firmy lub włamanie do jej cyfrowych systemów może dotknąć setki, a nawet tysiące jej partnerów i podwykonawców. O tym, że problem jest poważny, świadczą najnowsze regulacje wprowadzane na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach czy Unii Europejskiej (NIS2 i DORA), które mają zwiększać bezpieczeństwo klientów i dostawców.

Bezpieczeństwo

Luka w chipach Apple. Eksperci opracowali atak typu GoFetch

Eksperci z kilku uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych połączyli siły podczas pracy nad wyodrębnianiem sekretów kryptograficznych z komputerów Apple z procesorami ARM M1 i M2. Atak nazwano “GoFetch Attack”.

Sprzęt

Ukończono montaż nowego superkomputera ,,Helios”. To numer 1 w Polsce

Superkomputer Helios to system zainstalowany w ACK Cyfronet AGH, a powstały w wyniku prac realizowanych w koordynowanym przez Cyfronet projekcie Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL. Superkomputer został zbudowany według projektu Cyfronetu przez Hewlett-Packard Enterprise w oparciu o platformę HPE Cray EX4000 i składa się z trzech partycji obliczeniowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *