Samsung szykuje dysk SSD o zawrotnej pojemności.

Podczas konferencji Flash Memory Summit 2023, Samsung podzielił się planami na temat rozwoju nośników SSD. Plany koreańskiego koncernu zakładają debiut dysku o pojemności 256 TB.

Z roku na rok pojemności dysków SSD ulegają stałemu zwiększeniu — dzięki spadającym cenom tych nośników, przeciętny konsument ma już dostęp do modeli oferujących 2, 4 czy nawet 8 TB przestrzeni. Samsung ma jednak znacznie bardziej rozbudowane plany.

Podczas Flash Memory Summit 2023, Samsung zapowiedział wprowadzenie na rynek dysku SSD o pojemności aż 256 TB. Nośnik ma bazować na pamięciach typu QLC, a jego możliwości mają odpowiadać na zapotrzebowanie przedsiębiorstw czy też serwerowni.

Dysk o pojemności 256 TB ma zużywać nawet siedem razy mniej energii w porównaniu do ośmiu nośników 32 TB pracujących ze sobą.

Nie da się ukryć, że wykorzystanie takich dysków SSD to kolejny krok w stronę coraz bardziej zdecydowanej rezygnacji z wolnych modeli HDD. Do tej pory główną zaletą popularnych “twardzieli” była właśnie ich pojemność, ale inicjatywy takie jak Samsunga zdecydowanie nie działają na korzyść większych i wolniejszych magazynów danych. Na razie nie wiemy jednak, kiedy dysk SSD 256 TB od Samsunga miałby trafić do sprzedaży.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Sprzęt

Standard Wi-Fi 7 oficjalnie zatwierdzony

Wi-Fi 7 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, który został oficjalnie zatwierdzony i jest gotowy do wdrożenia. Oficjalna specyfikacja tego standardu została ogłoszona na targach CES 2024, co oznacza, że producenci urządzeń mogą teraz rozpocząć proces certyfikacji swoich produktów.

Linux

Linux Kernel 6.7: Nowa Era Innowacji

Linux Kernel 6.7 został oficjalnie wydany, wprowadzając szereg nowych funkcji i ulepszeń. Ten najnowszy stabilny kernel Linuxa z pewnością zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *