Samsung szykuje dysk SSD o zawrotnej pojemności.

Podczas konferencji Flash Memory Summit 2023, Samsung podzielił się planami na temat rozwoju nośników SSD. Plany koreańskiego koncernu zakładają debiut dysku o pojemności 256 TB.

Z roku na rok pojemności dysków SSD ulegają stałemu zwiększeniu — dzięki spadającym cenom tych nośników, przeciętny konsument ma już dostęp do modeli oferujących 2, 4 czy nawet 8 TB przestrzeni. Samsung ma jednak znacznie bardziej rozbudowane plany.

Podczas Flash Memory Summit 2023, Samsung zapowiedział wprowadzenie na rynek dysku SSD o pojemności aż 256 TB. Nośnik ma bazować na pamięciach typu QLC, a jego możliwości mają odpowiadać na zapotrzebowanie przedsiębiorstw czy też serwerowni.

Dysk o pojemności 256 TB ma zużywać nawet siedem razy mniej energii w porównaniu do ośmiu nośników 32 TB pracujących ze sobą.

Nie da się ukryć, że wykorzystanie takich dysków SSD to kolejny krok w stronę coraz bardziej zdecydowanej rezygnacji z wolnych modeli HDD. Do tej pory główną zaletą popularnych “twardzieli” była właśnie ich pojemność, ale inicjatywy takie jak Samsunga zdecydowanie nie działają na korzyść większych i wolniejszych magazynów danych. Na razie nie wiemy jednak, kiedy dysk SSD 256 TB od Samsunga miałby trafić do sprzedaży.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

GPT-5 będzie „na poziomie osoby z doktoratem”? OpenAI zachwala nowy model

Model GPT-5 może w pewnych konkretnych zadaniach wykazywać się „inteligencją” na poziomie doktora nauk. Tak przynajmniej wynika z deklaracji ze strony OpenAI. Firma traktuje swoje kolejne modele sztucznej inteligencji jako przykład rozwoju podobny do tego, który ma miejsce w przypadku nauki w szkole i na uczelni.

Bezpieczeństwo

Komunikat CSIRT KNF. Atak na użytkowników telefonów iPhone

CSIRT KNF ostrzega użytkowników iPhone’ów z aktywną obsługą wiadomości iMessage przed trwającą kampanią phishingową. Oszuści wykorzystują nośny wątek “nieodebranej paczki”, by zachęcić do kliknięcia linku. W ten sposób można trafić na fałszywą stronę InPostu, gdzie wyłudzane są dane.

Sprzęt

Komputery Copilot+ już oficjalnie dostępne w sprzedaży

Zgodnie z planami, dzisiaj laptopy Copilot+ wkraczają na rynek. Rozpoczyna się w ten sposób nowy rozdział w technologii, gdyż nie tylko mamy nową kategorię produktów, ale także nowego gracza na rynku pecetów – Qualcomm. A producent podobno działa nad kolejnymi Snapdragonami, których cena ma być tak przystępna, że urządzenia Copilot+ trafią pod strzechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *