Windows 11: Microsoft pracuje nad ulepszeniem nowego paska zadań

Nowy Windows wprowadził odświeżoną wersję paska zadań, która nie wszystkim użytkownikom przypadła do gustu. Mnogość błędów z nim związanych, zaraz po premierze Windowsa 11, także nie przysłużyła się jego popularności.

Microsoft najwyraźniej zauważył jednak narastający problem związany z paskiem zadań w Windowsie 11. W poście w Centrum opinii, jak podaje Windows Latest, firma przyznała sie do pracy nad poprawkami.

Błąd na błędzie

Pasek zadań w Windowsie 11, przede wszystkim, nie obsługuje funkcji trybu ciemnego, co samo w sobie stanowi problem dla wielu użytkowników. Część użytkowników zwraca także uwagę na brak obsługi sekund w zegarze na pasku zadań. Osobną kwestią pozostają błędy w jego działaniu, jak niedziałająca funkcja przeciągania czy też jego zawieszenie się w trakcie korzystania, wymagające zrestartowania systemu.

Biorąc jednak pod uwagę, że Microsoft już pracuje nad poprawkami do Windowsa 11, można się spodziewać, że takowe pojawią się w kanale produkcyjnym jeszcze w tym lub przyszłym miesiącu. Gdyby jednak do tego nie doszło, użytkownicy zmuszeni zostaną do dłuższego oczekiwania na nie, ze względu na zapowiedzianą przerwę świąteczną. To zaś oznacza, że mogą one trafić do testerów dopiero na początku 2022 roku.

Widżety zamiast paska

Windows Latest zauważa jednak, że firma może nie traktować poważnie wszystkich uwag użytkowników Windowsa 11. Microsoft ma polecać swoim klientom by ci polegali na panelu widżetów, aby uzyskać dostęp do takich funkcji jak wspomniany sekundnik w zegarze. Nie da się jednak ukryć, że w stosunku do spojrzenia na pasek zadań by sprawdzić dokładny czas, to rozwiązanie nie jest najwygodniejszym.

Otwartą kwestią pozostaje na ile Microsoft traktuje poważnie zarzuty od użytkowników Windowsa 11. Być może firma czuje się na rynku na tyle silnie, w swojej pozycji monopolisty, że wychodzi z założenia, iż ma czas na testowanie rozmaitych rozwiązań na żywym organizmie. Ciężko się wszakże spodziewać, że niezadowoleni użytkownicy odpłyną w kierunku innych rozwiązań, skoro takich na rynku brakuje.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *