YouTube blokuje rosyjskie kanały. Rosja domaga się ich przywrócenia

Serwis YouTube na prośbę rządu Ukrainy zablokował dostęp do większości kanałów należących do rosyjskich mediów państwowych. Rosja teraz żąda od Alphabet Inc. – spółki matki YouTube’a – przywrócenia dostępu do swoich kanałów na Ukrainie.

W sobotę 26 lutego serwis YouTube zablokował dostęp do wszystkich rosyjskich mediów państwowych. Stało się to na prośbę rządu Ukrainy, co potwierdził na Twitterze wicepremier Ukrainy Mychajło Fedorow.

„Zamierzamy pomóc Rosjanom i światu poznać prawdę. Skontaktowałem się z YouTube, aby zablokował propagandowe kanały rosyjskie – takie jak Russia 24, TASS, RIA Novosti. Jeśli oni boją się mówić prawdę, to my też powinniśmy zatrzymać ten strumień trujących kłamstw” – czytamy w tweecie.

Rzecznik serwisu YouTube poinformował portal Axios, że w odpowiedzi na prośbę ukraińskiego rządu ograniczył dostęp do Russia Today, czyli RT, a także do wielu innych rosyjskich kanałów medialnych dostępnych na Ukrainie.

Ponadto powiedział, że YouTube nadal monitoruje wszystkie nowe wydarzenia i podejmie dalsze odpowiednie działania, jeśli sytuacja będzie tego wymagać. Rzecznik sprecyzował również, że serwis będzie tymczasowo blokował możliwość zarabiania na platformie przez niektóre rosyjskie kanały.

Rosja żąda przywrócenia dostępu do jej kanałów na YouTube

Rosja zażądała od Google, YouTube’a i ich macierzystej firmy Alphabet Inc. przywrócenia dostępu do swoich kanałów medialnych – wskazuje agencja Reuters.

W niedzielę, 27 lutego, rosyjski urząd regulacji komunikacji Roskomnadzor wystąpił do Google z żądaniem przywrócenia dostępu do wszystkich rosyjskich kanałów medialnych sponsorowanych przez państwo na platformie YouTube.

Tego samego dnia rosyjski regulator medialny sprecyzował, że służby łączności wystosowały list do Alphabet Inc. – spółki macierzystej platform Google i YouTube. W liście domagali się zniesienia ograniczeń nałożonych na kanały rosyjskich mediów państwowych. Wśród nich znalazły się również Sputnik, TV Zvezda i RBC.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Linux

Linux – Niewidzialny bohater technologii. Gdzie go znajdziesz?

Linux. System operacyjny, o którym słyszał chyba każdy, ale niewielu zdaje sobie sprawę z jego wszechobecności w naszym życiu. Często kojarzony jedynie z informatykami i serwerowniami, w rzeczywistości napędza wiele urządzeń, z których korzystamy na co dzień, a jego historia jest ściśle związana z Uniksem 1. W tym artykule, bazując na dogłębnych badaniach 2, przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu systemowi i jego różnorodnym zastosowaniom, a także odkryjemy ciekawostki, które uczynią naszą podróż przez świat Linuksa jeszcze bardziej interesującą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *