Zaktualizuj przeglądarkę Chrome. Usunięto poważną lukę bezpieczeństwa

Google Chrome dostał aktualizację, w której załatano poważną lukę bezpieczeństwa. Chociaż przeglądarka co do zasady aktualizuje się automatycznie, warto samemu zajrzeć do ustawień i przyspieszyć ten proces, by szybciej korzystać z bezpiecznego wydania.

Szczegóły aktualizacji Chrome’a zostały opisane przez Google’a na blogu. Chociaż mówi się o dwóch lukach, w praktyce szerzej opisano tylko jedną z nich – oznaczoną jako CVE-2023-3079, której przypisano wysoki stopień zagrożenia. W praktyce chodzi o nieprawidłową obsługę typów w silniku V8 przeglądarki, a Google dodaje, że jest świadomy, iż luka ta jest obecnie wykorzystywana przez atakujących.

To argument, by nie zwlekać z aktualizacją Chrome’a. Jak dowiadujemy się z bazy NIST, niezaktualizowane wydania przeglądarki pozwalają atakującemu wymusić przepełnienie stosu przez spreparowaną stronę internetową. To rzecz jasna otwiera drogę do dalszych, zdalnych działań atakującego w komputerze ofiary. Poprawione wydania Chrome’a to w przypadku Windowsa wersja 114.0.5735.110 lub nowsza i 114.0.5735.106 lub nowsza dla macOS-a i Linuksa.

Zaktualizowane wydanie Chrome

Aby wymusić aktualizację Google Chrome, wystarczy wejść do ustawień przeglądarki i odszukać sekcję Chrome – informacje na końcu drzewa kategorii po lewej stronie. Jeśli aktualizacja została już pobrana i zainstalowana, na ekranie pojawi się informacja o korzystaniu z aktualnej wersji Chrome’a. W przeciwnym razie pobieranie rozpocznie się automatycznie. Na końcu konieczne będzie ponowne uruchomienie przeglądarki.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Sprzęt

Standard Wi-Fi 7 oficjalnie zatwierdzony

Wi-Fi 7 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, który został oficjalnie zatwierdzony i jest gotowy do wdrożenia. Oficjalna specyfikacja tego standardu została ogłoszona na targach CES 2024, co oznacza, że producenci urządzeń mogą teraz rozpocząć proces certyfikacji swoich produktów.

Linux

Linux Kernel 6.7: Nowa Era Innowacji

Linux Kernel 6.7 został oficjalnie wydany, wprowadzając szereg nowych funkcji i ulepszeń. Ten najnowszy stabilny kernel Linuxa z pewnością zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *