Zmiany w Gmailu. Wyszukiwarka staje się “inteligentniejsza”

Google wprowadza zmiany w swoich usługach, w tym w wyszukiwarce działającej w Gmailu. W praktyce chodzi o rozszerzenie zmian z zapowiedzi, która pojawiła się już w lipcu tego roku. Gmail będzie teraz sprawniej szukać wiadomości zależnie od poprzednich działań użytkownika.

Szczegóły zmian wprowadzanych wcześniej do wyszukiwarki w Gmailu zostały opisane na blogu Google’a kilka miesięcy temu. Wyszukiwarka zaczęła wówczas wykorzystywać uczenie maszynowe, by lepiej dopasowywać wyniki do oczekiwań użytkownika. Teraz do kompletu będzie także brana pod uwagę ostatnia aktywność w Gmailu. W ten sposób wyszukiwarka ma rozumieć kontekst wyszukiwania i pomagać szybciej dotrzeć do właściwych wiadomości e-mail.

Wyszukiwarka w Gmailu, wbrew pozorom, jest dość rozbudowana i w dużej mierze można ją obsługiwać podobnie jak tę na stronie Google. Działają tu między innymi operatory, które pozwalają na szybkie znalezienie wiadomości o konkretnych cechach: np. o tytule zawierającym dane słowo, o ile do treści załączono plik, a e-mail został oznaczony jako ważny. Google opisuje wszystkie w swojej dokumentacji.

We wpisie na blogu, w którym Google opisuje najświeższe zmiany w wyszukiwarce w poczcie pojawia się jednoznaczna informacja, że nowości są na razie dostępne wyłącznie w Gmailu webowym. Uaktywnienie ich w aplikacji mobilnej jest więc zapewne kwestią niedalekiej przyszłości.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *