Zmiany w Gmailu. Wyszukiwarka staje się “inteligentniejsza”

Google wprowadza zmiany w swoich usługach, w tym w wyszukiwarce działającej w Gmailu. W praktyce chodzi o rozszerzenie zmian z zapowiedzi, która pojawiła się już w lipcu tego roku. Gmail będzie teraz sprawniej szukać wiadomości zależnie od poprzednich działań użytkownika.

Szczegóły zmian wprowadzanych wcześniej do wyszukiwarki w Gmailu zostały opisane na blogu Google’a kilka miesięcy temu. Wyszukiwarka zaczęła wówczas wykorzystywać uczenie maszynowe, by lepiej dopasowywać wyniki do oczekiwań użytkownika. Teraz do kompletu będzie także brana pod uwagę ostatnia aktywność w Gmailu. W ten sposób wyszukiwarka ma rozumieć kontekst wyszukiwania i pomagać szybciej dotrzeć do właściwych wiadomości e-mail.

Wyszukiwarka w Gmailu, wbrew pozorom, jest dość rozbudowana i w dużej mierze można ją obsługiwać podobnie jak tę na stronie Google. Działają tu między innymi operatory, które pozwalają na szybkie znalezienie wiadomości o konkretnych cechach: np. o tytule zawierającym dane słowo, o ile do treści załączono plik, a e-mail został oznaczony jako ważny. Google opisuje wszystkie w swojej dokumentacji.

We wpisie na blogu, w którym Google opisuje najświeższe zmiany w wyszukiwarce w poczcie pojawia się jednoznaczna informacja, że nowości są na razie dostępne wyłącznie w Gmailu webowym. Uaktywnienie ich w aplikacji mobilnej jest więc zapewne kwestią niedalekiej przyszłości.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *