Zmiany w Gmailu. Wyszukiwarka staje się “inteligentniejsza”

Google wprowadza zmiany w swoich usługach, w tym w wyszukiwarce działającej w Gmailu. W praktyce chodzi o rozszerzenie zmian z zapowiedzi, która pojawiła się już w lipcu tego roku. Gmail będzie teraz sprawniej szukać wiadomości zależnie od poprzednich działań użytkownika.

Szczegóły zmian wprowadzanych wcześniej do wyszukiwarki w Gmailu zostały opisane na blogu Google’a kilka miesięcy temu. Wyszukiwarka zaczęła wówczas wykorzystywać uczenie maszynowe, by lepiej dopasowywać wyniki do oczekiwań użytkownika. Teraz do kompletu będzie także brana pod uwagę ostatnia aktywność w Gmailu. W ten sposób wyszukiwarka ma rozumieć kontekst wyszukiwania i pomagać szybciej dotrzeć do właściwych wiadomości e-mail.

Wyszukiwarka w Gmailu, wbrew pozorom, jest dość rozbudowana i w dużej mierze można ją obsługiwać podobnie jak tę na stronie Google. Działają tu między innymi operatory, które pozwalają na szybkie znalezienie wiadomości o konkretnych cechach: np. o tytule zawierającym dane słowo, o ile do treści załączono plik, a e-mail został oznaczony jako ważny. Google opisuje wszystkie w swojej dokumentacji.

We wpisie na blogu, w którym Google opisuje najświeższe zmiany w wyszukiwarce w poczcie pojawia się jednoznaczna informacja, że nowości są na razie dostępne wyłącznie w Gmailu webowym. Uaktywnienie ich w aplikacji mobilnej jest więc zapewne kwestią niedalekiej przyszłości.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Menadżer haseł Norton złamany! Wyciek danych użytkowników

Znany producent oprogramowania odpowiadającego za bezpieczeństwo naszych komputerów i danych — Norton — poinformował o złamaniu zabezpieczeń usługi LifeLock, służącej m.in. do przechowywania haseł. Hakerzy mogli uzyskać dostęp do kont niektórych klientów.

Bezpieczeństwo

Każdy smartfon można podsłuchać. Wystarczy sprytny trik z akcelerometrem

Ataki bocznokanałowe to fascynująca sprawa. Przyznajcie, pomysły takie jak wykorzystanie regulacji prędkości obrotowej wentylatorów komputera do przesyłania danych alfabetem Morse’a robią wrażenie. Oto kolejny z nich. Nie mniej zaskakujący, za to potencjalnie niebezpieczny, bo pozwala napastnikowi podsłuchiwać rozmowy. W pewnym sensie.

Oprogramowanie

Programiści wolą Linuksa od Maca. Dlaczego?

Linux wygrywa z systemem macOS wśród programistów. Kodowanie to jedno z tych zastosowań, wśród których „Pingwinek” odgrywa naprawdę dużą rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *