43-latek z Połańca oszukany przez pishing na jednym z portali aukcyjnych

43-latek na jednym z portali aukcyjnych chciał sprzedać rower. Zamiast otrzymać pieniądze za sprzedaż przedmiotu został oszukany. Z jego rachunku bankowego zniknęło łącznie 13 000zł. Postęp technologiczny sprawił, że bankowość i zakupy w znacznym stopniu przeniosły się do sieci. Jednak Internet nie powinien zwalniać z czujności i zachowania zdrowego rozsądku!

Wczoraj do połanieckich policjantów zgłosił się 43-letni mieszkaniec miasta, który jak się okazało padł ofiarą oszustwa. Z relacji mężczyzny wynikało, że dwa tygodnie wcześniej, na jednym z portali aukcyjnych, wystawił do sprzedaży rower miejski za kwotę 500zł. W ten sam dzień przez komunikator internetowy skontaktowała się z nim nieznana mu osoba, która twierdziła, że jest zainteresowana kupnem jednośladu. Aby otrzymać pieniądze wystarczyło jedynie kliknąć w otrzymany link rzekomo wybranej firmy kurierskiej, który przekierował mężczyznę na stronę banku, w której posiada konto. Okazało się, że strona była fałszywa, jednak 43-latek zdążył już wpisać login i hasło. Jak się później okazało z konta mężczyzny zrealizowane zostały trzy transakcje, na łączną kwotę 13000zł.

Pamiętaj! Weryfikuj kto i co do Ciebie pisze! Nie wpisuj nigdzie numeru swojej karty, nie podawaj loginu i hasła. Nie klikaj w nieznajome linki do stron. Sprawdzaj poprawność adresu strony swojego banku w przeglądarce! Apelujemy o rozwagę i ostrożność!

Źródło: KPP w Staszowie

Zostałeś oszukany? Poinformuj nas o tym!

Pomożemy w zgłoszeniu Twojej sprawy do Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Militaria

Wyrzutnie rakietowe HIMARS już w Ukrainie. Zobacz je w akcji!

Jak poinformował ukraiński rząd, pierwsze systemy artylerii rakietowej HIMARS są już w rękach ukraińskich żołnierzy. Broń trafiła tam w ramach pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych i w sieci pojawiło się już nagranie rzekomo prezentujące je w akcji.

Mobilne

Aplikacje, które pomogą uniknąć mandatu podczas wakacji. Poznaj je!

Zbliżające się wakacje wiążą się z wyjazdami, a wiele osób decyduje się na podróż własnym autem. Warto jednak mieć na uwadzę, że rok 2022 stoi pod znakiem podwyżek i dotyczy to również kar za przekroczenie prędkości na polskich drogach. O “mandatach grozy” z pewnością usłyszymy tego lata wielokrotnie, a dzięki tym aplikacjom kierowcy z wyprzedzeniem dostaną informację o najbliższych fotoradarach.

Oprogramowanie

W jakim stopniu przeglądarki są dziś zgodne ze standardem HTML?

Dyskusje na temat zgodności przeglądarek z HTML5 całkowicie ucichły. Wróciliśmy do sytuacji sprzed dwóch dekad, gdy rozpatrywano jedynie zgodność stron z przeglądarką, a nie standardem. Czyżby wszyscy byli już zgodni z HTML5?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.