43-latek z Połańca oszukany przez pishing na jednym z portali aukcyjnych

43-latek na jednym z portali aukcyjnych chciał sprzedać rower. Zamiast otrzymać pieniądze za sprzedaż przedmiotu został oszukany. Z jego rachunku bankowego zniknęło łącznie 13 000zł. Postęp technologiczny sprawił, że bankowość i zakupy w znacznym stopniu przeniosły się do sieci. Jednak Internet nie powinien zwalniać z czujności i zachowania zdrowego rozsądku!

Wczoraj do połanieckich policjantów zgłosił się 43-letni mieszkaniec miasta, który jak się okazało padł ofiarą oszustwa. Z relacji mężczyzny wynikało, że dwa tygodnie wcześniej, na jednym z portali aukcyjnych, wystawił do sprzedaży rower miejski za kwotę 500zł. W ten sam dzień przez komunikator internetowy skontaktowała się z nim nieznana mu osoba, która twierdziła, że jest zainteresowana kupnem jednośladu. Aby otrzymać pieniądze wystarczyło jedynie kliknąć w otrzymany link rzekomo wybranej firmy kurierskiej, który przekierował mężczyznę na stronę banku, w której posiada konto. Okazało się, że strona była fałszywa, jednak 43-latek zdążył już wpisać login i hasło. Jak się później okazało z konta mężczyzny zrealizowane zostały trzy transakcje, na łączną kwotę 13000zł.

Pamiętaj! Weryfikuj kto i co do Ciebie pisze! Nie wpisuj nigdzie numeru swojej karty, nie podawaj loginu i hasła. Nie klikaj w nieznajome linki do stron. Sprawdzaj poprawność adresu strony swojego banku w przeglądarce! Apelujemy o rozwagę i ostrożność!

Źródło: KPP w Staszowie

Zostałeś oszukany? Poinformuj nas o tym!

Pomożemy w zgłoszeniu Twojej sprawy do Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *