Anonymous nie zniknęli. Powracają z przerażającym podsumowaniem

Anonymous co jakiś czas przypominają o swoim istnieniu, oraz o tym, że wypowiedziana przez nich wojna reżimowi Putina wciąż trwa i nie zakończy się, dopóki ostatni rosyjski żołnierz nie opuści terytorium Ukrainy. Kolektyw za pośrednictwem Twittera pochwalił się podsumowaniem swojego działania. Liczba przejętych danych jest naprawdę imponująca.

Anonymous poinformowali, że od momentu rozpoczęcia „cyberwojny”, która została wypowiedziana Kremlowi, haktywistom udało się zhakować i opublikować ponad 12 milionów rosyjskich plików oraz wiadomości e-mial, nie wliczając w to samych przejętych baz danych.

Anonymous zrobili podsumowanie swoich działań

Opublikowane liczby są imponujące, ale jednocześnie i przerażające. Dlaczego? Pokazują słabość współczesnych zabezpieczeń przed cyberatakami. Nie chodzi tutaj tylko o urządzenia typu smartfony czy prywatne komputery, które są stosunkowo łatwym celem, ale również o sieci i serwery, z których korzystają instytucje państwowe, ogromne przedsiębiorstwa czy podmioty z branży medialnej.

Od początku wojny w Ukrainie, czyli od 24 lutego 2022 roku, Anonymous przekazali informacje o przeprowadzonych i zakończonych sukcesem atakach m.in. na:

  • Grupę Vyberi Radio (ros. Выбери Радио), która obsługuje około 100 stacji radiowych w 18 miastach w całej Rosji i ma ponad 8 milionów słuchaczy, Rosyjską telewizję, gdzie za pośrednictwem państwowych kanałów telewizyjnych Russia 24, Channel One, Moscow 24 oraz rosyjskich serwisów streamingowych Wink i Ivi relacjonowali prawdziwą sytuacją w Ukrainie,
  • Rosyjską radiostację wojskową,
  • Rosyjską Federalną Służbę Nadzoru Komunikacji, Informatyki i Mediów (w skrócie Roskomnadzor),
  • Monitoring Kremla,
  • Serwery Rosyjskiego Banku Centralnego,
  • Jacht Putnia (Anonymous nadali mu kurs „do Piekła”),
  • Yandex, czyli popularną w Rosji alternatywę dla oferty Google’a,
  • Białoruskie KGB,
  • Rosnieft,
  • Rosyjską Cerkiew Prawosławną,
  • Systemy informatyczne firmy zbrojeniowej, która zajmuje się rosyjskimi dronami wojskowymi.

Powyższa lista jest znacznie dłuższa, a z deklaracji Anonymous wynika, że do momentu zakończenia wojny będzie wzbogacać się o kolejne przykłady możliwości współczesnych hakerów.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *