Yanosik dostał dużą aktualizację. Spodoba się każdemu kierowcy

Yanosik dostał nową funkcję. Moduł Yanosik Traffic sprawia, że aplikacja staje się źródłem informacji o sytuacji drogach. Dzięki niemu kierowcy będą na bieżąco informowani o wszelkich utrudnieniach: aktualnych i planowanych, na autostradach, drogach ekspresowych oraz w największych miastach w Polsce.

Moduł Yanosik Traffic wprowadza kilka istotnych zmian w aplikacji. Nowością jest dostęp do najważniejszych informacji o utrudnieniach na trasie. Kierowcy korzystający z Yanosika będą mieli pierwszeństwo w otrzymywaniu informacji o robotach drogowych, wypadkach, zablokowanych wjazdach i zjazdach, zablokowanych drogach, zwiększonym natężeniu ruchu, zagrożeniach oraz o innych utrudnieniach.

Informacje te będą pochodzić od operatorów dróg w tym GDDKiA oraz Zarządów Dróg w największych miastach. Yanosik wykorzystuje algorytmy, które sprawiają, że informacje trafiające do kierowców są spersonalizowane. Mechanizmy te uwzględniają i analizują historię tras użytkowników, a następnie przekazują im informacje, które będą ich bezpośrednio dotyczyć. Dzięki temu użytkownicy Yanosika nie otrzymają niepotrzebnych informacji z obszaru, w którym nie podróżują.

Małgorzata Dąbrowska z Yanosika podkreśla: „Za sprawą modułu Yanosik Traffic nasza nawigacja zyskała nową jakość. Yanosik jest rzetelnym źródłem informacji dla kierowców, o trwających i planowanych utrudnieniach w ruchu drogowym, które znacząco wpływają na przebieg wybranej trasy. Na drogach ekspresowych i autostradach kierowcy będą informowani o zdarzeniach z wyprzedzeniem, co pozwoli na zaplanowanie kolejnych manewrów i uniknięcie korków, dzięki wybraniu alternatywnej trasy. Wpłynie to zarówno na płynność ruchu, jak i bezpieczeństwo jazdy”.

W Yanosiku ulepszono także funkcję Trasówka. W nowej wersji, kierowca dowie się, ile kilometrów dzieli go od najbliższej stacji paliw, gdzie znajduje się miejsce obsługi pasażerów, będzie mieć wgląd w nazwy węzłów i zjazdów z autostrady oraz nazwy miejscowości, które mija na trasie.

Bezpieczeństwo jest dla Yanosika priorytetem. Każde utrudnienie pokazywane przez aplikację Yanosik będzie miało swoją kartę szczegółów, w której znajdą się takie informacje jak: lokalizacja utrudnienia na mapie, nazwa drogi, jej odcinek i kierunek oraz datę rozpoczęcia i opis utrudnienia oraz ewentualne skutki. Nowy moduł Yanosik Traffic jest już dostępny w aplikacji, a informacje o utrudnieniach będą dostępne również dla kierowców korzystających z Android Auto oraz Car Play. Dodatkowo na stronie yanosik.pl widnieje pasek z bieżącymi informacjami dla kierowców.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *