Hakerzy z Anonymous biorą na celownik podejrzanych w aferze pedofilskiej youtuberów

Na profilu Anonymous Operations na platformie X zaczęły pojawiać się tajemnicze wpisy. Opatrzone tagiem #PandoraGate wiadomości sugerują, że znany na całym świecie kolektyw hakerów zaangażował się w sprawę, która w ostatnich dniach rozpaliła do czerwoności cały “polski internet”.

Opublikowany we wtorek 3 października materiał pt. “Mroczna tajemnica Stuu i innych youtuberów: Pandora Gate” na kanale “WATAHA – Krulestwo” (prowadzony przez Sylwestra Wardęgę) sprawił, że pseudonimy najpopularniejszych w Polsce twórców i influencerów są od kilku dni odmieniane przez wszystkie przypadki. W sprawę zaangażowali się nie tylko youtuberzy, ale też politycy – do materiałów Wardęgi odnieśli się również premier Mateusz Morawiecki i Zbigniew Ziobro.

Anonymous angażują się w Pandora Gate

Teraz tematem Pandora Gate zainteresował się kolektyw Anonymous, na którego profilu na niegdysiejszym Twitterze pojawiła się wymowna grafika przedstawiająca czterech twórców: Marcina Dubiela, “Stuu”, “Boxdela” i “DeeJayPallaside”. Każdy z nich został oznaczony czerwonym celownikiem.

Niewiele później Anonymous Operations opublikowało grafikę, z której wynika, że hakerzy zdobyli dostęp do danych logowania do jednego z kont należących do “Stuu”. Na kolejne kroki nie trzeba było długo czekać.

Trzy godziny później kolektyw zapytał wprost: “zegar tyka, chcecie dostać więcej?“. W momencie publikacji tego materiału, na profilu nie pojawiły się żadne dodatkowe szczegóły dotyczące sprawy.

W sprawie Pandora Gate mają pojawić się kolejne dowody obciążające twórców publikujących materiały na YouTube w ubiegłej dekadzie.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

GPT-5 będzie „na poziomie osoby z doktoratem”? OpenAI zachwala nowy model

Model GPT-5 może w pewnych konkretnych zadaniach wykazywać się „inteligencją” na poziomie doktora nauk. Tak przynajmniej wynika z deklaracji ze strony OpenAI. Firma traktuje swoje kolejne modele sztucznej inteligencji jako przykład rozwoju podobny do tego, który ma miejsce w przypadku nauki w szkole i na uczelni.

Bezpieczeństwo

Komunikat CSIRT KNF. Atak na użytkowników telefonów iPhone

CSIRT KNF ostrzega użytkowników iPhone’ów z aktywną obsługą wiadomości iMessage przed trwającą kampanią phishingową. Oszuści wykorzystują nośny wątek “nieodebranej paczki”, by zachęcić do kliknięcia linku. W ten sposób można trafić na fałszywą stronę InPostu, gdzie wyłudzane są dane.

Sprzęt

Komputery Copilot+ już oficjalnie dostępne w sprzedaży

Zgodnie z planami, dzisiaj laptopy Copilot+ wkraczają na rynek. Rozpoczyna się w ten sposób nowy rozdział w technologii, gdyż nie tylko mamy nową kategorię produktów, ale także nowego gracza na rynku pecetów – Qualcomm. A producent podobno działa nad kolejnymi Snapdragonami, których cena ma być tak przystępna, że urządzenia Copilot+ trafią pod strzechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *