Hakerzy z Anonymous biorą na celownik podejrzanych w aferze pedofilskiej youtuberów

Na profilu Anonymous Operations na platformie X zaczęły pojawiać się tajemnicze wpisy. Opatrzone tagiem #PandoraGate wiadomości sugerują, że znany na całym świecie kolektyw hakerów zaangażował się w sprawę, która w ostatnich dniach rozpaliła do czerwoności cały “polski internet”.

Opublikowany we wtorek 3 października materiał pt. “Mroczna tajemnica Stuu i innych youtuberów: Pandora Gate” na kanale “WATAHA – Krulestwo” (prowadzony przez Sylwestra Wardęgę) sprawił, że pseudonimy najpopularniejszych w Polsce twórców i influencerów są od kilku dni odmieniane przez wszystkie przypadki. W sprawę zaangażowali się nie tylko youtuberzy, ale też politycy – do materiałów Wardęgi odnieśli się również premier Mateusz Morawiecki i Zbigniew Ziobro.

Anonymous angażują się w Pandora Gate

Teraz tematem Pandora Gate zainteresował się kolektyw Anonymous, na którego profilu na niegdysiejszym Twitterze pojawiła się wymowna grafika przedstawiająca czterech twórców: Marcina Dubiela, “Stuu”, “Boxdela” i “DeeJayPallaside”. Każdy z nich został oznaczony czerwonym celownikiem.

Niewiele później Anonymous Operations opublikowało grafikę, z której wynika, że hakerzy zdobyli dostęp do danych logowania do jednego z kont należących do “Stuu”. Na kolejne kroki nie trzeba było długo czekać.

Trzy godziny później kolektyw zapytał wprost: “zegar tyka, chcecie dostać więcej?“. W momencie publikacji tego materiału, na profilu nie pojawiły się żadne dodatkowe szczegóły dotyczące sprawy.

W sprawie Pandora Gate mają pojawić się kolejne dowody obciążające twórców publikujących materiały na YouTube w ubiegłej dekadzie.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Sprzęt

Standard Wi-Fi 7 oficjalnie zatwierdzony

Wi-Fi 7 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, który został oficjalnie zatwierdzony i jest gotowy do wdrożenia. Oficjalna specyfikacja tego standardu została ogłoszona na targach CES 2024, co oznacza, że producenci urządzeń mogą teraz rozpocząć proces certyfikacji swoich produktów.

Linux

Linux Kernel 6.7: Nowa Era Innowacji

Linux Kernel 6.7 został oficjalnie wydany, wprowadzając szereg nowych funkcji i ulepszeń. Ten najnowszy stabilny kernel Linuxa z pewnością zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *