Yanosik dostał dużą aktualizację. Spodoba się każdemu kierowcy

Yanosik dostał nową funkcję. Moduł Yanosik Traffic sprawia, że aplikacja staje się źródłem informacji o sytuacji drogach. Dzięki niemu kierowcy będą na bieżąco informowani o wszelkich utrudnieniach: aktualnych i planowanych, na autostradach, drogach ekspresowych oraz w największych miastach w Polsce.

Moduł Yanosik Traffic wprowadza kilka istotnych zmian w aplikacji. Nowością jest dostęp do najważniejszych informacji o utrudnieniach na trasie. Kierowcy korzystający z Yanosika będą mieli pierwszeństwo w otrzymywaniu informacji o robotach drogowych, wypadkach, zablokowanych wjazdach i zjazdach, zablokowanych drogach, zwiększonym natężeniu ruchu, zagrożeniach oraz o innych utrudnieniach.

Informacje te będą pochodzić od operatorów dróg w tym GDDKiA oraz Zarządów Dróg w największych miastach. Yanosik wykorzystuje algorytmy, które sprawiają, że informacje trafiające do kierowców są spersonalizowane. Mechanizmy te uwzględniają i analizują historię tras użytkowników, a następnie przekazują im informacje, które będą ich bezpośrednio dotyczyć. Dzięki temu użytkownicy Yanosika nie otrzymają niepotrzebnych informacji z obszaru, w którym nie podróżują.

Małgorzata Dąbrowska z Yanosika podkreśla: “Za sprawą modułu Yanosik Traffic nasza nawigacja zyskała nową jakość. Yanosik jest rzetelnym źródłem informacji dla kierowców, o trwających i planowanych utrudnieniach w ruchu drogowym, które znacząco wpływają na przebieg wybranej trasy. Na drogach ekspresowych i autostradach kierowcy będą informowani o zdarzeniach z wyprzedzeniem, co pozwoli na zaplanowanie kolejnych manewrów i uniknięcie korków, dzięki wybraniu alternatywnej trasy. Wpłynie to zarówno na płynność ruchu, jak i bezpieczeństwo jazdy”.

W Yanosiku ulepszono także funkcję Trasówka. W nowej wersji, kierowca dowie się, ile kilometrów dzieli go od najbliższej stacji paliw, gdzie znajduje się miejsce obsługi pasażerów, będzie mieć wgląd w nazwy węzłów i zjazdów z autostrady oraz nazwy miejscowości, które mija na trasie.

Bezpieczeństwo jest dla Yanosika priorytetem. Każde utrudnienie pokazywane przez aplikację Yanosik będzie miało swoją kartę szczegółów, w której znajdą się takie informacje jak: lokalizacja utrudnienia na mapie, nazwa drogi, jej odcinek i kierunek oraz datę rozpoczęcia i opis utrudnienia oraz ewentualne skutki. Nowy moduł Yanosik Traffic jest już dostępny w aplikacji, a informacje o utrudnieniach będą dostępne również dla kierowców korzystających z Android Auto oraz Car Play. Dodatkowo na stronie yanosik.pl widnieje pasek z bieżącymi informacjami dla kierowców.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Sprzęt

Standard Wi-Fi 7 oficjalnie zatwierdzony

Wi-Fi 7 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, który został oficjalnie zatwierdzony i jest gotowy do wdrożenia. Oficjalna specyfikacja tego standardu została ogłoszona na targach CES 2024, co oznacza, że producenci urządzeń mogą teraz rozpocząć proces certyfikacji swoich produktów.

Linux

Linux Kernel 6.7: Nowa Era Innowacji

Linux Kernel 6.7 został oficjalnie wydany, wprowadzając szereg nowych funkcji i ulepszeń. Ten najnowszy stabilny kernel Linuxa z pewnością zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *