Anonymous wypowiadają cyberwojnę Rosji. Zaatakowali prorosyjskie witryny

Najpopularniejsza zorganizowana grupa hakerów wypowiedziała cyberwojnę rosyjskiemu rządowi. Anonymous już zaczęli atakować prorosyjskie strony internetowe.

W miarę nasilenia się konfliktu na Ukrainie na Twitterze grupy hakerów Anonymous można zaobserwować wzmożony ruch. Cyberaktywiści wypowiedzieli „wojnę cybernetyczną” rządowi Władimira Putina i ogłosili, że zablokowali stronę wspieranego przez Kreml kanału telewizyjnego RT.

Nieuchwytni hakerzy w czwartek wieczorem opublikowali na swoim Twitterze stosowną informację: „Kolektyw Anonymous oficjalnie prowadzi wojnę cybernetyczną przeciwko rządowi rosyjskiemu” – napisali.

Niespełna pół godziny później ogłosili, że zaatakowali stronę internetową wspieranego przez Kreml kanału telewizyjnego RT, który nadaje propagandowe informacje na całym świecie i jest ostro krytykowany za swoje relacje. Sprawdziliśmy to i rzeczywiście strona internetowa przez pewien czas nie działała, jednak w końcu została przywrócona.

Anonymous zaznaczają jednak, by informować ich o reaktywowaniu stron, na co będą szybko reagować. Oprócz RT hakerzy uziemili również rosyjskich dostawców usług internetowych takich jak: Com2Com, PTT-Teleport Moscow, RELCOM czy SOVAM Teleport.

„Anonymous jest obecnie zaangażowany w operacje przeciwko Federacji Rosyjskiej. Nasze operacje są wymierzone w rosyjski rząd. Jest nieuniknione, że sektor prywatny również zostanie najprawdopodobniej dotknięty” – wyjaśnili hakerzy w kolejnej wiadomości.

Od siebie dodam, że na obecną chwilę serwer Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej jest wyłączony. Strona nie działa.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Oprogramowanie Open Source w służbie wojskowej: Jak drony z ArduPilot zmieniają oblicze wojny na Ukrainie

W dzisiejszych czasach, gdy technologia odgrywa kluczową rolę na każdym polu, od medycyny po rozrywkę, nie jest zaskoczeniem, że jej wpływ jest coraz bardziej widoczny również w dziedzinie wojskowości. Jednak to, co może być zaskakujące, to fakt, że oprogramowanie open-source, tworzone przez społeczność entuzjastów i programistów z całego świata, staje się potężnym narzędziem w rękach armii. Niedawny, zmasowany atak dronów przeprowadzony przez Ukrainę na rosyjskie bazy lotnicze, jest tego najlepszym przykładem i dowodem na to, jak technologie o otwartym kodzie źródłowym rewolucjonizują współczesne pole walki.

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *