Aktualizacja Moment 3 dla Windows 11 już dostępna

Sporo nowości pojawiło się w systemie Windows 11 wraz z aktualizacją Moment 3. Nie musisz jej instalować, choć warto to zrobić. Spójrzmy na to, co konkretnie tym razem przygotowała firma Microsoft.

Światło dzienne ujrzała dziś kompilacja Windows 11 KB5026446, znana jest też jako Moment 3. To trzecia aktualizacja wzbogacająca najnowszy system Microsoftu o nowe funkcje i odświeżająca jej wygląd. Paczka jest opcjonalna, bo też nie zawiera elementów o „krytycznym” znaczeniu, więc nie trzeba jej instalować. Lecz warto…

Co nowego w Windows 11 Moment 3?

„Trójka” nie jest tak duża jak aktualizacja Moment 2 – przypomnijmy, że wraz z nią otrzymaliśmy sztuczną inteligencję na pasku zadań, karty w Notatniku czy obsługę iPhone’ów w aplikacji Phone Link. W nowej paczce też jednak znajduje się kilka ciekawostek, jak choćby rozszerzony panel widżetów (ale niestety nie sprawdziła się jeszcze zapowiedź, według której widżety pojawią się bezpośrednio na pulpicie). Dwie kolumny poświęcone są wiadomościom, a jedna – faktycznym widżetom.

Co poza tym? Dwuetapowe uwierzytelnianie będzie tak wygodne jak na Androidzie – kody zabezpieczające z powiadomień będzie można szybko skopiować i wkleić. Do tego dochodzą: dodatkowa warstwa ochrony przed phishingiem (z ostrzeżeniami w postaci komunikatów), ikona statusu VPN w zasobniku systemowym, sekcja ustawień poświęcona USB4 oraz… możliwość wyświetlania się sekund w systemowym zegarze.

Łatwe kopiowanie kodów w Windows 11
Łatwe kopiowanie kodów w Windows 11

Microsoft obiecuje również szybsze wyszukiwanie ustawień. Warto też wspomnieć o innej ciekawostce, mianowicie możliwości korzystania z adaptacyjnej kontroli jasności, niezależnie od tego, czy laptop jest podłączony do zasilania, czy też nie.

Jak zainstalować aktualizację Windows 11 Moment 3?

Aby zainstalować aktualizację Moment 3 należy wejść w ustawienia systemu Windows 11, a tam w sekcji „Windows Update” wyszukać dostępne aktualizacje i ręcznie pobrać paczkę oznaczoną jako KB5026446.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Łańcuch Eksploatacji w Linux: Jak Dwa Błędy w PAM i udisks Prowadzą do Pełnego Przejęcia Systemu (CVE-2025-6018 & CVE-2025-6019)

W cyfrowym świecie bezpieczeństwa, eskalacja uprawnień (privilege escalation) jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń. Umożliwia atakującemu, który posiada jedynie podstawowe konto użytkownika, zdobycie pełnej kontroli administracyjnej (root) nad systemem. Niedawne odkrycie przez Qualys Threat Research Unit stanowi podręcznikowy przykład tego, jak dwie pozornie odizolowane podatności mogą zostać połączone w niszczycielski łańcuch ataku.

Bezpieczeństwo

Oprogramowanie Open Source w służbie wojskowej: Jak drony z ArduPilot zmieniają oblicze wojny na Ukrainie

W dzisiejszych czasach, gdy technologia odgrywa kluczową rolę na każdym polu, od medycyny po rozrywkę, nie jest zaskoczeniem, że jej wpływ jest coraz bardziej widoczny również w dziedzinie wojskowości. Jednak to, co może być zaskakujące, to fakt, że oprogramowanie open-source, tworzone przez społeczność entuzjastów i programistów z całego świata, staje się potężnym narzędziem w rękach armii. Niedawny, zmasowany atak dronów przeprowadzony przez Ukrainę na rosyjskie bazy lotnicze, jest tego najlepszym przykładem i dowodem na to, jak technologie o otwartym kodzie źródłowym rewolucjonizują współczesne pole walki.

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *