Aktualizacja Moment 3 dla Windows 11 już dostępna

Sporo nowości pojawiło się w systemie Windows 11 wraz z aktualizacją Moment 3. Nie musisz jej instalować, choć warto to zrobić. Spójrzmy na to, co konkretnie tym razem przygotowała firma Microsoft.

Światło dzienne ujrzała dziś kompilacja Windows 11 KB5026446, znana jest też jako Moment 3. To trzecia aktualizacja wzbogacająca najnowszy system Microsoftu o nowe funkcje i odświeżająca jej wygląd. Paczka jest opcjonalna, bo też nie zawiera elementów o “krytycznym” znaczeniu, więc nie trzeba jej instalować. Lecz warto…

Co nowego w Windows 11 Moment 3?

“Trójka” nie jest tak duża jak aktualizacja Moment 2 – przypomnijmy, że wraz z nią otrzymaliśmy sztuczną inteligencję na pasku zadań, karty w Notatniku czy obsługę iPhone’ów w aplikacji Phone Link. W nowej paczce też jednak znajduje się kilka ciekawostek, jak choćby rozszerzony panel widżetów (ale niestety nie sprawdziła się jeszcze zapowiedź, według której widżety pojawią się bezpośrednio na pulpicie). Dwie kolumny poświęcone są wiadomościom, a jedna – faktycznym widżetom.

Co poza tym? Dwuetapowe uwierzytelnianie będzie tak wygodne jak na Androidzie – kody zabezpieczające z powiadomień będzie można szybko skopiować i wkleić. Do tego dochodzą: dodatkowa warstwa ochrony przed phishingiem (z ostrzeżeniami w postaci komunikatów), ikona statusu VPN w zasobniku systemowym, sekcja ustawień poświęcona USB4 oraz… możliwość wyświetlania się sekund w systemowym zegarze.

Łatwe kopiowanie kodów w Windows 11
Łatwe kopiowanie kodów w Windows 11

Microsoft obiecuje również szybsze wyszukiwanie ustawień. Warto też wspomnieć o innej ciekawostce, mianowicie możliwości korzystania z adaptacyjnej kontroli jasności, niezależnie od tego, czy laptop jest podłączony do zasilania, czy też nie.

Jak zainstalować aktualizację Windows 11 Moment 3?

Aby zainstalować aktualizację Moment 3 należy wejść w ustawienia systemu Windows 11, a tam w sekcji “Windows Update” wyszukać dostępne aktualizacje i ręcznie pobrać paczkę oznaczoną jako KB5026446.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

GPT-5 będzie „na poziomie osoby z doktoratem”? OpenAI zachwala nowy model

Model GPT-5 może w pewnych konkretnych zadaniach wykazywać się „inteligencją” na poziomie doktora nauk. Tak przynajmniej wynika z deklaracji ze strony OpenAI. Firma traktuje swoje kolejne modele sztucznej inteligencji jako przykład rozwoju podobny do tego, który ma miejsce w przypadku nauki w szkole i na uczelni.

Bezpieczeństwo

Komunikat CSIRT KNF. Atak na użytkowników telefonów iPhone

CSIRT KNF ostrzega użytkowników iPhone’ów z aktywną obsługą wiadomości iMessage przed trwającą kampanią phishingową. Oszuści wykorzystują nośny wątek “nieodebranej paczki”, by zachęcić do kliknięcia linku. W ten sposób można trafić na fałszywą stronę InPostu, gdzie wyłudzane są dane.

Sprzęt

Komputery Copilot+ już oficjalnie dostępne w sprzedaży

Zgodnie z planami, dzisiaj laptopy Copilot+ wkraczają na rynek. Rozpoczyna się w ten sposób nowy rozdział w technologii, gdyż nie tylko mamy nową kategorię produktów, ale także nowego gracza na rynku pecetów – Qualcomm. A producent podobno działa nad kolejnymi Snapdragonami, których cena ma być tak przystępna, że urządzenia Copilot+ trafią pod strzechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *