Aktualizacja Moment 3 dla Windows 11 już dostępna

Sporo nowości pojawiło się w systemie Windows 11 wraz z aktualizacją Moment 3. Nie musisz jej instalować, choć warto to zrobić. Spójrzmy na to, co konkretnie tym razem przygotowała firma Microsoft.

Światło dzienne ujrzała dziś kompilacja Windows 11 KB5026446, znana jest też jako Moment 3. To trzecia aktualizacja wzbogacająca najnowszy system Microsoftu o nowe funkcje i odświeżająca jej wygląd. Paczka jest opcjonalna, bo też nie zawiera elementów o “krytycznym” znaczeniu, więc nie trzeba jej instalować. Lecz warto…

Co nowego w Windows 11 Moment 3?

“Trójka” nie jest tak duża jak aktualizacja Moment 2 – przypomnijmy, że wraz z nią otrzymaliśmy sztuczną inteligencję na pasku zadań, karty w Notatniku czy obsługę iPhone’ów w aplikacji Phone Link. W nowej paczce też jednak znajduje się kilka ciekawostek, jak choćby rozszerzony panel widżetów (ale niestety nie sprawdziła się jeszcze zapowiedź, według której widżety pojawią się bezpośrednio na pulpicie). Dwie kolumny poświęcone są wiadomościom, a jedna – faktycznym widżetom.

Co poza tym? Dwuetapowe uwierzytelnianie będzie tak wygodne jak na Androidzie – kody zabezpieczające z powiadomień będzie można szybko skopiować i wkleić. Do tego dochodzą: dodatkowa warstwa ochrony przed phishingiem (z ostrzeżeniami w postaci komunikatów), ikona statusu VPN w zasobniku systemowym, sekcja ustawień poświęcona USB4 oraz… możliwość wyświetlania się sekund w systemowym zegarze.

Łatwe kopiowanie kodów w Windows 11
Łatwe kopiowanie kodów w Windows 11

Microsoft obiecuje również szybsze wyszukiwanie ustawień. Warto też wspomnieć o innej ciekawostce, mianowicie możliwości korzystania z adaptacyjnej kontroli jasności, niezależnie od tego, czy laptop jest podłączony do zasilania, czy też nie.

Jak zainstalować aktualizację Windows 11 Moment 3?

Aby zainstalować aktualizację Moment 3 należy wejść w ustawienia systemu Windows 11, a tam w sekcji “Windows Update” wyszukać dostępne aktualizacje i ręcznie pobrać paczkę oznaczoną jako KB5026446.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Sprzęt

Standard Wi-Fi 7 oficjalnie zatwierdzony

Wi-Fi 7 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, który został oficjalnie zatwierdzony i jest gotowy do wdrożenia. Oficjalna specyfikacja tego standardu została ogłoszona na targach CES 2024, co oznacza, że producenci urządzeń mogą teraz rozpocząć proces certyfikacji swoich produktów.

Linux

Linux Kernel 6.7: Nowa Era Innowacji

Linux Kernel 6.7 został oficjalnie wydany, wprowadzając szereg nowych funkcji i ulepszeń. Ten najnowszy stabilny kernel Linuxa z pewnością zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *