Aktualizacja WhatsApp. Nowość w wersji na Windows

WhatsApp dostał aktualizację, po której w wydaniu na Windowsa użytkownicy zyskują dostęp do dwóch nowych opcji. Na start skorzystają z niej jednak tylko niektórzy – nowości są bowiem na razie dostępne tylko w wydaniu beta i to nie dla każdego.

WhatsApp jest bardzo dynamicznie rozwijany, a najnowsze zmiany dotyczą testowej edycji na Windowsa. Do komunikatora trafiła możliwość zmiany języka niezależnie od ustawień systemowych, a także opcja filtrowania czatów na liście z uwzględnieniem niedokończonych wiadomości. Innymi słowy, użytkownik WhatsAppa może w ten sposób szybko dotrzeć do rozmów, w których rozpoczął pisanie jakiejś wiadomości i pozostawił ją na etapie szkicu.

W praktyce to rozszerzenie do zapowiadanych niedawno etykiet niewysłanych wiadomości na liście czatów, co również nie było tu wcześniej dostępne. Opisywanymi zmianami WhatsApp próbuje się więc upodobnić do konkurencyjnych komunikatorów, gdzie analogiczny mechanizm jest dostępny od dawna. Możliwość zmiany języka bezpośrednio w WhatsAppie należy jednak traktować raczej jako ciekawostkę.

Odświeżone ustawienia WhatsAppa beta na Windowsa

Warto pamiętać, że równocześnie WhatsApp jest aktualizowany w smartfonach, choć tutaj nowości są nieco inne. Najświeższą ciekawostką jest planowane wdrożenie opcji nagrywania i udostępniania zawartości swojego ekranu z urządzenia mobilnego. To funkcja, która przyda się na przykład osobom czatującym na temat jakiejś oferty widocznej na stronie internetowej. Poza bieżącym omawianiem, można się będzie wówczas pokusić o włączenie udostępniania ekranu, by mieć pewność, że uczestnicy czatu widzą dokładnie to samo na wyświetlaczach.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Łańcuch Eksploatacji w Linux: Jak Dwa Błędy w PAM i udisks Prowadzą do Pełnego Przejęcia Systemu (CVE-2025-6018 & CVE-2025-6019)

W cyfrowym świecie bezpieczeństwa, eskalacja uprawnień (privilege escalation) jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń. Umożliwia atakującemu, który posiada jedynie podstawowe konto użytkownika, zdobycie pełnej kontroli administracyjnej (root) nad systemem. Niedawne odkrycie przez Qualys Threat Research Unit stanowi podręcznikowy przykład tego, jak dwie pozornie odizolowane podatności mogą zostać połączone w niszczycielski łańcuch ataku.

Bezpieczeństwo

Oprogramowanie Open Source w służbie wojskowej: Jak drony z ArduPilot zmieniają oblicze wojny na Ukrainie

W dzisiejszych czasach, gdy technologia odgrywa kluczową rolę na każdym polu, od medycyny po rozrywkę, nie jest zaskoczeniem, że jej wpływ jest coraz bardziej widoczny również w dziedzinie wojskowości. Jednak to, co może być zaskakujące, to fakt, że oprogramowanie open-source, tworzone przez społeczność entuzjastów i programistów z całego świata, staje się potężnym narzędziem w rękach armii. Niedawny, zmasowany atak dronów przeprowadzony przez Ukrainę na rosyjskie bazy lotnicze, jest tego najlepszym przykładem i dowodem na to, jak technologie o otwartym kodzie źródłowym rewolucjonizują współczesne pole walki.

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *