Aktualizacja WhatsApp. Nowość w wersji na Windows

WhatsApp dostał aktualizację, po której w wydaniu na Windowsa użytkownicy zyskują dostęp do dwóch nowych opcji. Na start skorzystają z niej jednak tylko niektórzy – nowości są bowiem na razie dostępne tylko w wydaniu beta i to nie dla każdego.

WhatsApp jest bardzo dynamicznie rozwijany, a najnowsze zmiany dotyczą testowej edycji na Windowsa. Do komunikatora trafiła możliwość zmiany języka niezależnie od ustawień systemowych, a także opcja filtrowania czatów na liście z uwzględnieniem niedokończonych wiadomości. Innymi słowy, użytkownik WhatsAppa może w ten sposób szybko dotrzeć do rozmów, w których rozpoczął pisanie jakiejś wiadomości i pozostawił ją na etapie szkicu.

W praktyce to rozszerzenie do zapowiadanych niedawno etykiet niewysłanych wiadomości na liście czatów, co również nie było tu wcześniej dostępne. Opisywanymi zmianami WhatsApp próbuje się więc upodobnić do konkurencyjnych komunikatorów, gdzie analogiczny mechanizm jest dostępny od dawna. Możliwość zmiany języka bezpośrednio w WhatsAppie należy jednak traktować raczej jako ciekawostkę.

Odświeżone ustawienia WhatsAppa beta na Windowsa

Warto pamiętać, że równocześnie WhatsApp jest aktualizowany w smartfonach, choć tutaj nowości są nieco inne. Najświeższą ciekawostką jest planowane wdrożenie opcji nagrywania i udostępniania zawartości swojego ekranu z urządzenia mobilnego. To funkcja, która przyda się na przykład osobom czatującym na temat jakiejś oferty widocznej na stronie internetowej. Poza bieżącym omawianiem, można się będzie wówczas pokusić o włączenie udostępniania ekranu, by mieć pewność, że uczestnicy czatu widzą dokładnie to samo na wyświetlaczach.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Linux

Linux – Niewidzialny bohater technologii. Gdzie go znajdziesz?

Linux. System operacyjny, o którym słyszał chyba każdy, ale niewielu zdaje sobie sprawę z jego wszechobecności w naszym życiu. Często kojarzony jedynie z informatykami i serwerowniami, w rzeczywistości napędza wiele urządzeń, z których korzystamy na co dzień, a jego historia jest ściśle związana z Uniksem 1. W tym artykule, bazując na dogłębnych badaniach 2, przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu systemowi i jego różnorodnym zastosowaniom, a także odkryjemy ciekawostki, które uczynią naszą podróż przez świat Linuksa jeszcze bardziej interesującą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *