Aktualizacja WhatsApp. Nowość w wersji na Windows

WhatsApp dostał aktualizację, po której w wydaniu na Windowsa użytkownicy zyskują dostęp do dwóch nowych opcji. Na start skorzystają z niej jednak tylko niektórzy – nowości są bowiem na razie dostępne tylko w wydaniu beta i to nie dla każdego.

WhatsApp jest bardzo dynamicznie rozwijany, a najnowsze zmiany dotyczą testowej edycji na Windowsa. Do komunikatora trafiła możliwość zmiany języka niezależnie od ustawień systemowych, a także opcja filtrowania czatów na liście z uwzględnieniem niedokończonych wiadomości. Innymi słowy, użytkownik WhatsAppa może w ten sposób szybko dotrzeć do rozmów, w których rozpoczął pisanie jakiejś wiadomości i pozostawił ją na etapie szkicu.

W praktyce to rozszerzenie do zapowiadanych niedawno etykiet niewysłanych wiadomości na liście czatów, co również nie było tu wcześniej dostępne. Opisywanymi zmianami WhatsApp próbuje się więc upodobnić do konkurencyjnych komunikatorów, gdzie analogiczny mechanizm jest dostępny od dawna. Możliwość zmiany języka bezpośrednio w WhatsAppie należy jednak traktować raczej jako ciekawostkę.

Odświeżone ustawienia WhatsAppa beta na Windowsa

Warto pamiętać, że równocześnie WhatsApp jest aktualizowany w smartfonach, choć tutaj nowości są nieco inne. Najświeższą ciekawostką jest planowane wdrożenie opcji nagrywania i udostępniania zawartości swojego ekranu z urządzenia mobilnego. To funkcja, która przyda się na przykład osobom czatującym na temat jakiejś oferty widocznej na stronie internetowej. Poza bieżącym omawianiem, można się będzie wówczas pokusić o włączenie udostępniania ekranu, by mieć pewność, że uczestnicy czatu widzą dokładnie to samo na wyświetlaczach.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

GPT-5 będzie „na poziomie osoby z doktoratem”? OpenAI zachwala nowy model

Model GPT-5 może w pewnych konkretnych zadaniach wykazywać się „inteligencją” na poziomie doktora nauk. Tak przynajmniej wynika z deklaracji ze strony OpenAI. Firma traktuje swoje kolejne modele sztucznej inteligencji jako przykład rozwoju podobny do tego, który ma miejsce w przypadku nauki w szkole i na uczelni.

Bezpieczeństwo

Komunikat CSIRT KNF. Atak na użytkowników telefonów iPhone

CSIRT KNF ostrzega użytkowników iPhone’ów z aktywną obsługą wiadomości iMessage przed trwającą kampanią phishingową. Oszuści wykorzystują nośny wątek “nieodebranej paczki”, by zachęcić do kliknięcia linku. W ten sposób można trafić na fałszywą stronę InPostu, gdzie wyłudzane są dane.

Sprzęt

Komputery Copilot+ już oficjalnie dostępne w sprzedaży

Zgodnie z planami, dzisiaj laptopy Copilot+ wkraczają na rynek. Rozpoczyna się w ten sposób nowy rozdział w technologii, gdyż nie tylko mamy nową kategorię produktów, ale także nowego gracza na rynku pecetów – Qualcomm. A producent podobno działa nad kolejnymi Snapdragonami, których cena ma być tak przystępna, że urządzenia Copilot+ trafią pod strzechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *