AMD Threadripper PRO 5995WX najwydajniejszym procesorem w teście PassMark

Threadripper PRO 5995WX to nowy procesor AMD oparty na mikroarchitekturze Zen 3. Układ jest obecnie najwydajniejszym ze wszystkich testowanych CPU w benchmarku PassMark. Zdobywa aż o 28 proc. więcej punktów w porównaniu do poprzednika. AMD Threadripper PRO 5995WX to procesor mający 64 rdzenie.

AMD zaprezentowało nowe procesory dla stacji roboczych wcześniej w tym miesiącu. Topowym układem z nowej serii jest Threadripper PRO 5995WX, który ma 64 rdzenie oparte na mikroarchitekturze Zen 3. Takie połączenie oferuje naprawdę wielką wydajność.

Threadripper PRO 5995WX wspiął się na szczyt benchmarku PassMark, gdzie obecnie nie ma sobie równych. Procesor „wykręcił” wynik w postaci blisko 109 tys. punktów. Jest pierwszym CPU AMD, który przekroczył w tym teście barierę 100 tys. punktów i oferuje wydajność lepszą względem poprzednika (modelu 3995WX) aż o 28 proc. Natomiast w porównaniu do procesora EPYC 7763 zdobywa o 23 proc. więcej punktów.

AMD Threadripper PRO 5995WX na szczycie listy benchmarku PassMark

AMD w procesorze Threadripper PRO 5995WX umieściło 64 rdzenie z obsługą maksymalnie 128 wątków. Pracują one z bazową częstotliwością na poziomie 2,7 GHz, ale w razie potrzeby może ona zostać zwiększona do 4,5 GHz. Znajdziemy tu też 8-kanałowy kontroler pamięci DDR4, a współczynnik TDP to 280 W.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *