Blokada Instagrama w Rosji została aktywowana. Ruch spadł do zera

W nocy 13 marca rosyjscy dostawcy internetu zaczęli blokować dostęp do Instagrama. Jest to kolejny serwis społecznościowy po Facebooku i Twitterze, który został zakazany przez władze Rosji.

Po inwazji na Ukrainę Kreml stara się jak najbardziej ograniczyć obywatelom Federacji Rosyjskie dostęp do niekontrolowanego przez siebie medialnego przekazu. Najpierw zdecydowano się zablokować Twittera i Facebooka, a teraz przyszła pora na Instagrama.

Firma NetBlocks zajmująca się obserwowaniem ruchu w internecie poinformowała, że Instagram zaczął być blokowany przez największych rosyjskich dostawców internetu w niedzielę w nocy.

Oficjalnym powodem blokady jest decyzja firmy Meta na dopuszczenie mowy nienawiści wobec rosyjskich żołnierzy oraz prezydentów Rosji i Białorusi. Władze Rosji uważają, że Meta przyzwala na mowę nienawiści wobec wszystkich Rosjan, czemu zaprzeczyła amerykańska firma.

Instagram był trzecim najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Federacji Rosyjskiej. Miało z niego korzystać ok. 59 proc. obywateli. Dużo więcej niż z Twittera czy Facebooka.

Najpopularniejsze media społecznościowe w Rosji

Podobnie jak na całym świecie, z Instagrama korzystało wielu rosyjskich influencerów, dla których było to główne źródło dochodu. Jakiś czas temu wielką popularność w internecie zyskał film, w którym płacząca Rosjanka informuje swoich fanów, że nie będzie już mogła prowadzić swojego profilu na Instagramie.

Blokując serwisy firmy Meta Federacja Rosyjska nie tylko odcina obywateli od niezależnych źródeł informacji, ale może się też w ten sposób przygotowywać do odcięcia od światowego internetu.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.